PAÜ Öğrencileri Minik Yüreklere Dokunmaya Devam Ediyor

16.01.2023

Pamukkale Üniversitesi ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ile Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencileri tarafından Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında çok anlamlı bir proje gerçekleştirildi.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Denizli-Pamukkale İlçesi İncilipınar Pamukkale İlkokulu’na kitap, kırtasiye, kıyafet, ayakkabı, çanta ve spor malzemeleri bağışı projesini gerçekleştirdiler. Ders ve proje sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Çelik koordinatörlüğünde dersi alan öğrenciler tarafından güz dönemi boyunca irtibat kurulan farklı kurum, kuruluş, STK ve kişilerden toplanan bağışlar, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Yunus Arslan, ders sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Çelik ve dersi alan öğrencilerin katılımı ile Pamukkale İlkokulu Müdürü Sayın Ebubekir Daldan, Müdür Yardımcısı Sayın Seda Nur Karadeniz ve okul idarecilerinin katıldığı tören ile kendilerine teslim edildi.

Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Çelik yaptığı açıklamada Pamukkale Üniversitesi olarak öğretmen adaylarının toplumsal duyarlılığı artmış ve sorunlara çözümcül yaklaşımlar getiren bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtirken “10 yılı aşkın süredir bu ders kapsamında birçok farklı projeye imza attık. Geçmiş yıllarda Hüsamettin Kulaklı Anaokulu ve İlkokulu’na, Pamukkale Uzunpınar Köyü İlkokulu’na, Çivril Işıklı Köyü İlkokul ve Ortaokulu’na, Karahasanlı İlkokul ve Ortaokulu’na benzer bir proje ile bağışlarda bulunduk. Ayrıca Pamukkale Cankurtaran Köyü Ortaokulu’na Z-Kütüphane kazandırdık. Yaptığımız projelerin amacına ulaştığını ve bu anlamda da örnek teşkil ettiğini düşünüyorum. Son olarak da başta Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müze, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Yunus Arslan’a, ders kapsamında emek veren öğrencilerime ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler