PAÜ MTF Öğrencisi Ödüle Layık Görüldü

13.08.2021

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Başarı Ödülleri kapsamında düzenlenen ‘Ödül Heykelciği Tasarım Yarışması’nın ödül töreni ve sergi açılışı, AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesinde (GSF) gerçekleştirildi. PAÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğrencisi Selcan Aydın’ın yaptığı çalışma sergilenmeye layık görüldü.

AKÜ tarafından düzenlenen ‘Ödül Heykelciliği Tasarım Yarışması’nda ödüle layık görülen çalışmalar açıkladı. Yaklaşık 50 eserin katıldığı yarışmada, jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen çalışmalar belirlendi. İlk üçe giren ve sergilenmeye layık görülen çalışmaların sahiplerine düzenlenen tören ile ödülleri takdim edildi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi (MTF) Öğrencisi Selcan Aydın’ın yaptığı tasarım, sergilenme ödülüne layık görüldü.

Yarışmanın birincisi Ergün Arslan, ikincisi Erhan Mızrak ve üçüncüsü Kamuran Ak’a ödülleri ve başarı belgeleri, AKÜ Rektör Yardımcıları tarafından takdim edildi. Yarışmanın Seçici Kurulu tarafından sergilenmeye layık görülen eserlerin sahiplerine de başarı belgelerinin verilmesinin ardından dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen eserler, AKÜ GSF Seramik Bölümü Sergi Alanında davetlilerin beğenisine sunuldu.

İlgili Haberler