PAÜ Mezuniyet Törenleri Birbirinden Güzel Başarı Hikâyelerine Sahne Oldu

27.06.2022

PAÜ Yerleşkesinde, dört gün süren mezuniyet törenleri renkli görüntülere sahne oldu. Fen-Edebiyat Fakültesi birincisi, iş hayatının ardından arkeolojiye olan ilgisi ile öğrenim hayatına yaklaşık yirmi yıl sonra geri dönen Seyhan Erdem Koçer olurken, Spor Bilimleri Fakültesinden mezun olan Down Sendromlu öğrencileri; Hakan Çakmak ve Muhammed Tuğrul Şahin eğitimin önünde bir engel olmadığını herkese gösterdiler.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Yerleşkesinde, dört gün boyunca mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşadı. PAÜ Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen törenlerde mezun öğrenci ve ailelerinin mutluluğuna Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan da ortak olurken törenler birbirinden güzel başarı hikâyelerine sahne oldu.

Arkeolojiye Olan Tutkusu Birincilik Getirdi

PAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi fakülte birincisi, ODTÜ İktisat Bölümünü bitirdikten yaklaşık yirmi yıl sonra arkeolojiye olan sevgisi ve ilgisi sebebiyle öğrenim hayatına geri dönen Seyhan Erdem Koçer oldu. Tören yaptığı konuşmasında uzun yıllar finans sektöründe çalışırken arkeoloji ve sanat tarihi alanlarına olan ilgisini fark ettiğini ifade eden Koçer, derslere sadece sınıfı geçmek için değil kendini olabildiğince geliştirebilmek için çalıştığını söyledi. İnsanın sevdiği, ilgi duyduğu bir alanda eğitim almasının ve sevdiği işi yapıyor olmasının arkasından başarıyı getireceğine inandığını dile getirdi.

Eğitimin Önünde Engel Olmadığını Herkese Gösterdiler

Spor Bilimleri Fakültesi’nin Down Sendromlu öğrencileri; Hakan Çakmak ve Muhammed Tuğrul Şahin bölümlerini başarı ile bitirerek mezuniyet sevinci yaşadılar. Hakan Çakmak Rekreasyon bölümünü başarı ile tamamlarken, Muhammed Tuğrul Şahin ise Antrenörlük Eğitimi bölümünden başarı ile mezun oldu. Öğrencilerin mezuniyet sevincine salondaki tüm davetliler alkışlarıyla ortak oldular.

İlahiyat Fakültesi Mezunlarından Örnek Davranış

Pakistan’ın başkenti İslamabad’a 600 km uzaklıkta bulunan Buhte Wala köyünde, Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2022 Yılı mezun öğrencileri su kuyusu açtırdı. Açtırılan kuyu 30 m. derinliğinde olup 60 aile yaklaşık 360 kişi yararlanabilecek.

İlgili Haberler