PAÜ, Koronavirüs Tehdidine Karşı Gerekli Tedbirleri Aldı

13.03.2020

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), Çin’de ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra hızla diğer ülkelere de yayılan Koronavirüse (Kovid-19) karşı üniversite genelinde gerekli tedbirleri aldı.

Temas ve solunum yoluyla bulaşan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “pandemi” olarak nitelendirilen Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında ellerin doğru temizlenmesi konusunda hazırlanan afişler tüm binalarda bulunan koridorlar, panolar ve lavabolara asıldı. Üniversite bünyesinde düzenlenen tüm bilimsel ve sosyal etkinlikler Nisan ayı başına kadar iptal edildi.

Ayrıca, Pamukkale Üniversitesi’ne ait binalardaki tüm idari birimler, derslikler, kütüphaneler, laboratuvarlar, konferans salonları, koridorlar, merdivenler gibi toplu kullanıma açık alanlar başta olmak üzere tüm binalarda dezenfeksiyon çalışması başlatıldı.

PAÜ İdari Mali İşler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda, tam donanımlı ekipler, özellikle öğrencilerin ve personelin toplu halde bulunduğu alanlar ile tüm binalardaki akademik ve idari birimlerdeki alanlarda özel solüsyonlarla dezenfekte işlemi gerçekleştirdi.


İlgili Haberler