PAÜ ile Craiova Üniversitesi Arasında İkili İş Birliklerine Yönelik Anlamlı Görüşme

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ERASMUS+ kapsamında anlaşması bulunan Romanya University of Craiova (UCV) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eng. Dan Selisteanu ve Araştırma Departmanı Müdürü Prof. Dr. Eng. Oana Gingu ile Craiova Romanya’da bir araya geldi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan başkanlığındaki heyet UCV’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Düzenlenen toplantıda Pamukkale Üniversitesi’nden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Prof. Dr. Nilüfer Çetişli Korkmaz yer alırken, UCV’den Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eng. Dan Selisteanu ve Araştırma Departmanı Müdürü Prof. Dr. Eng. Oana Gingu, Prof. Dr. Ligia Rusu ve Assist. Prof. Eva Ilie yer aldı.

Toplantıda üniversitelerin öğrenci, öğretim elemanı ve idari personeli ile ilgili bilgi aktarımını takiben, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yönelik gerçekleştirilen çalışmalara ve projelere; lisans ve lisansüstü eğitim-öğretim programlarına yönelik yürütülmekte olan faaliyetlere ve laboratuvar olanaklarına yönelik karşılıklı olarak bilgi paylaşımında bulunuldu.

PAÜ’nün yürütücüsü olduğu ve UCV’nin ortağı olduğu ERASMUS+ Mesleki Eğitim ve Öğretim Alanında İş Birliği Ortaklıkları (KA220-VET) kapsamında yürütülmekte olan “Clinical Key for Electrical Stimulation in Physiotherapy and Rehabilitation (CK4Stim)”  başlıklı proje ile ilgili dilek ve temennilerini sunan Prof. Dr. Eng. Dan Selisteanu, PAÜ ve UCV arasında farklı alanlarda ikili iş birliği anlaşmaları gerçekleştirmek istediklerini vurguladı. Takip eden günlerde ilgili anlaşmaların yapılabilmesi için hazırlıkların yapılarak görüşmelerin devam ettirilmesine karar verildi.

“Clinical Key for Electrical Stimulation in Physiotherapy and Rehabilitation (CK4Stim)” isimli projenin ortaklarının da katıldığı toplantı, projenin başarılı bir şekilde sürdürülmesine yönelik temenni ve dileklerin belirtilmesi ile son buldu.

İlgili Haberler