PAÜ Hastanesine Yeni Bir Yoğun Bakım Ünitesi Kazandıran Hayırseverimize Yeniden Teşekkürler

Denizlili hayırsever Bezsan Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Akçay bağışlarına yenisini ekledi ; hayırseverimiz ve PAÜ Hastanesi arasında yeni bir yoğun bakım ünitesinin kısa bir sürede hizmete açılabilmesi için protokol imzalandı.

Hayırsever Akçay daha önce Hastanemizin Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesinde  kullanılmak üzere Ventilatör ( solunum )  cihazı  bağışlamış ve sonrasında Türkiye’de ilk olan Aritmi merkezini de hastanemize kazandırarak hastalarımızın şehir dışına gitmelerinin önlenmesini sağlamıştı.

Bağışlarına devam eden hayırseverimiz Muammer Akçay son olarak   Himmet Akçay Girişimsel Pulmonoloji ( Servis ve Yoğun Bakım ) Ünitesinin yapımını üstlendi.

Yeni açılan ünite ile  Göğüs Hastalıkları, Göğüs Cerrahisi, Kalp Damar Cerrahisi vb. bölümlerin girişimsel işlem gerektiren hastalarının tedavi edileceği donanıma sahip bir ünite olacağı, işlem sonrası takiplerin yapılacağı servis ve yoğun bakımı ile hastalara en iyi hizmet verileceği bildirildi.

Başhekimlik makamında gerçekleşen protokole PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer. Başhekim Yardımcısı ve Göğüs Hastalıkları AD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erhan Uğurlu  ve Nöroloji AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan  katıldılar.

Başhekim Prof. Dr. Türkçüer daha önce birçok bağışta bulunan hayırseverimiz Muammer Akçay’a  yeni bağışı için  hayırseverlere örnek olduğu için teşekkür ettiler.

 

 

İlgili Haberler