PAÜ Hastanesinde Masa Başı Tatbikatı Başarıyla Uygulandı

21.12.2018

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri olarak 2018 yılı ( HAP ) Hastane Afet Planında yer alan ve yılda bir kez yapılması gereken masa başı tatbikatı 18 aralık 2018 tarihinde başarıyla uygulandı.

Masa başı tatbikat senaryosu olarak ilimizde merkez üssü Honaz olan büyük çaplı bir depremin meydana gelmesi ile hastanemiz afet planında görevli ekiplerin olaya müdahalesi planlandı. Depremin olmasından kısa bir zaman sonra toplanan hastane afet planında görevli ekipler hastane afet yöneticisi başkanlığında, operasyon, planlama, lojistik, halkla ilişkiler, kurumlar arası koordinasyon, iş güvenliği uzmanı, tıbbi etik kurulu ve  finans olarak gruplara ayrılmış dakika dakika yaşanan gelişmelerle ilgili strateji geliştirerek hastanenin hizmetlerinin sürdürülmesinin devamını sağlamışlardır.                                                                                                                                                                             

Tatbikat bitim sonrasında grup sözcüleri tatbikat anında yaptıkları grup çalışmalarının değerlendirmelerini hastane afet yöneticisi ve tatbikat katılımcılarını sundular.

PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer tatbikata katılan İl Sağlık Müdürlüğü UMKE Ekiplerine ve tüm katılımcılara teşekkür ederek bu tür tatbikat çalışmaları sayesinde her yıl kendilerini geliştirdiklerini belirtti.

 PAÜ Hastane Md. Yardımcısı ve Hastane Afet Yönetimi Birim Sorumlusu Osman Dirmilli PAÜ Hastaneleri olarak meydana gelebilecek afetlere karşı her zaman hazırlıklı ve eğitimli ekiplerle tatbikatların devam edeceğini belirterek afetsiz günler yaşanmasını diledi,


İlgili Haberler