Paü Hastanesi Yenilikçi Bir Adım Daha Attı

14.03.2018

PAÜ Hastanesi, yenilikçi ve önder bir hastane olma yolunda bir adım daha attı. Denizli’de kamu hastaneleri içinde bir ilk olacak olan sağlık turizmi konusunda hizmetleri geliştirmek amacıyla PAÜ Hastanesinde bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, Başhekim Yardımcıları, Başmüdür Erdinç Karataş, Hastane Müdürleri, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Turizmi Birimi Yetkilisi Akile Kılınç, hastane avukatı Engin Yıldız,  hastane satın alma birimi personeli, Beyin Cerrahisi AD. Başkanı Prof.Dr. Feridun Acar ve ilgili firma temsilcileri katıldı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın talimatlarıyla sağlık turizmi alanında faaliyetlerin geliştirilmesi için ulusal ve uluslararası araştırma ve incelemeler yapıldı.

İnsanların tedavi olma amacıyla başka bir ülkeye gitmeleri anlamına gelen Sağlık Turizmi, Sağlık Bakanlığı’nın da çok önem verdiği bir konudur. Toplantıda, sağlık turizminin kapsamı, yasal düzenlemeler ve Türkiye’deki uygulamalar katılımcılara anlatıldı.

Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer yaptığı konuşmada “Sağlık Turizmi faaliyetlerimiz,  Pamukkale Üniversitesi Hastanesi olarak Gamma Knife tedavisi ile başlayacak olup diğer bölümleri de kapsayacak şekilde devam edecektir. Sağlık turizminin  hastanemize, Denizli ve ülkemize sağlayacağı katkıların önemini vurgulayarak hastalarımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi.

Beyin Cerrahi AD.Başkanı Prof. Dr. Feridun Acar konuşmasında ; Herhangi bir cerrahi kesi yapılmadan; beyin tümörlerinde, beyin damar patolojilerinde ve nörolojik hastalıklarda tedavi yapılabilmesine olanak tanıyan bir radyocerrahi yöntemi olan Gamma Knife Ünitesinin, 2016 yılında hastanemizde faaliyete başlamış olduğunu, dünyada 150, Türkiye’de 11 merkezde bulunan bu yüksek teknolojili cihazın yurtdışından hastaların tedavisi için Denizli’ye gelmelerinde önemli bir avantaj olduğunu vurguladı.   

Katılımcıların ilgiyle izlediği toplantı, konu ile ilgili sorulara verilen cevaplarla son buldu. 


İlgili Haberler