PAÜ Eğitim Fakültesi Kalite Atağında

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı ve İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalının akreditasyon başvurusu Eğitim Fakülteleri Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından kabul edildi.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesindeki Eğitim Bilimleri Bölümü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı ile Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı, Eğitim Fakülteleri Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından 2019-2020 değerlendirme dönemi için akredite edildi.

Akreditasyon Koordinasyon Birimi Toplandı

Bu kapsamda, PAÜ Eğitim Fakültesi Akreditasyon Koordinasyon Birimi ve Fakülte Kalite Komisyon üyeleri bir araya geldi. Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru başkanlığında gerçekleşen toplantıya Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bilge Can, Fakülte Akreditasyon Koordinasyon Birimi Koordinatörü ve Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Tuncel, Fakülte Akreditasyon Koordinasyon Birimi Üyeleri ile Eğitim Fakültesi Kalite Komisyonu Üyelerinden Prof. Dr. Asuman Duatepe Paksu, Prof. Dr. Turan Paker,  İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Demet Yaylı, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şahin Kapıkıran, Prof. Dr. Asım Çivitci, Prof. Dr. Necla Acun Kapıkıran, Dr. Öğr. Üyesi Çağla Atmaca, Arş. Gör. Sibel Kahraman Özkurt, Arş. Gör. Arzu Kanat Mutluoğlu, Arş. Gör. Yılmaz Hasret, Arş. Gör. Funda Yıldırım katıldı. Dekanlık toplantı salonunda düzenlenen toplantıda akreditasyon başvurusu kabul edilen bölümlerin kalite süreçleri ve izlenecek yollar konuşuldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru, “Öncelikle Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a Eğitim Fakültesinin Akreditasyon sürecine verdiği destek için teşekkür ederiz. Üniversitemizin en köklü fakültelerinden biri olan ve Türkiye’de verdiği eğitim kalitesiyle ön sıralarda bulunan fakültemizde, bu yıl ilk kez iki lisans programı akredite olmak için başvuruda bulundu. Başvurumuz kabul edildi ve bununla ilgili ‘Fakülte Akreditasyon Koordinasyon Birimi’ni kurduk ve ilgili anabilim dallarında komisyonlar oluşturarak çalışmalara başladık. Akreditasyon süreci, öğretmen yetiştirme programlarımızın özdenetim ve özeleştiri yapmasına olanak sağlayarak niteliğini artıracaktır.  İlerleyen süreçte diğer bölümler içinde en kısa sürede akreditasyon adımlarını atmayı planlıyoruz” dedi.

İlgili Haberler