Pamukkale Teknokent, Aynes Firması ile İşbirliği Çalıştayı Gerçekleştirdi

19.02.2020

Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş. ve Aynes Gıda A.Ş. firması arasında iş birliklerinin artırılması, Pamukkale Üniversitesi akademisyenlerinin bilgi birikiminden Aynes firmasının en etkili şekilde faydalanabilmesi ve Teknokent ile ortaklaşa yapabilecekleri projeler hakkında görüş alışverişi yapılmak üzere işbirliği çalıştayı gerçekleştirildi.

Program, PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul İşler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Sarıtaş, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Tülek, Pamukkale Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan, Denizli KÜSİ İl Temsilcisi Doç. Dr. Mehmet Orhan, Aynes Gıda CEO’su Murat Hocalar, Aynes Gıda çalışanları, Pamukkale Teknokent/TTO çalışanları ve pek çok bölümden akademisyenin katılımıyla gerçekleştirildi. İlk oturumda Teknokent Gen. Müd. Yrd. Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan Teknokent hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri içerisinde faaliyet gösteren firmaların devlet tarafından desteklendiğini, Arge ve İnovasyon açısından TGB’lerin önemini anlattı. Ardından Pamukkale TTO birimi temsilcisi, Ar-Ge ve Tasarım merkezi teşvikleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Teknokent Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda gerçekleşen programın ilk oturumu soru-cevap kısmıyla tamamlandı.

Öğleden sonra gerçekleştirilen programın ikinci oturumunda ise Aynes firma yetkililerinin yanı sıra Pamukkale Üniversitesi;  gıda mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, biyoloji, işletme, yönetim bilişim sistemleri, çalışma ekonomisi, uluslararası ticaret ve finansman, lojistik bölümlerinden 23 akademisyenin katılımıyla çalıştay gerçekleştirildi. Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan, Doç. Dr. Mehmet Orhan ve Aynes CEO’su Murat Hocalar’ın moderatörlüğünde yürütülen çalıştayda, Aynes firması ile kararlaştırılan yaklaşık 55 konu görüşüldü. Programda; satış pazarlama ve insan kaynakları, finans tedarik zinciri, kalite üretim, makine enerji, bilgi sistemleri-dijitalleşme-endüstri 4.0 ve lojistik adı altında toplam 6 masa kuruldu. Akademisyen ve Aynes firma yetkileri uzmanlık alanlarına göre ilgili masalarda belirlenen konular hakkında bilgi ve birikimlerini paylaştı. Etkinliğin sonunda masalarda sözcü olarak belirlenen uzmanlar tüm salona ekip halinde görüştükleri konular hakkında bilgi verdi.

Programda son olarak Teknofest 2019 yüksek irtifa roket kategorisi Türkiye birincisi “Hazar Takımı”, Aynes yetkilileri ile çalışma alanlarında ziyaret edildi.

İlgili Haberler