Oyun Birlikte Hayat Birlikte Güzel

15.05.2019

Pamukkale Üniversitesi, Özel Olimpiyatlar Türkiye ve Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) işbirliği ile 2-7 yaş arası özel eğitim gereksinimli olan çocuklar ile normal gelişim gösteren çocukları buluşturan “Pamukkale Üniversitesi Minik Sporcular Projesi” final töreni yapıldı.

Proje’nin final törenine, Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ummuhan Baş Aslan, Spor Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Atakan Yılmaz, Denizli Ahmet Çalışkan Anaokulu Müdürü Münire Kiriş, akademik ve idari personel ile çok sayıda davetli katıldı.

PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Şehmus Aslan başkanlığında gönüllü Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencilerinin katılımı ile hayata geçirilen proje toplam iki aşamada ve on altı hafta sürdü. Etkinlik ile bölüm öğrencileri, derslerde aldıkları teorik bilgileri, proje kapsamında pratiğe dönüştürdü. Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencileri proje çerçevesinde, 2-7 yaş arası özel eğitim gereksinimli olan ve normal gelişim gösteren çocukları bir araya getirerek çeşitli egzersiz programları uyguladılar. Bu etkinlikler ile çocukların motor becerilerinin yanı sıra bilişsel ve sosyal gelişimlerini gözlemleme fırsatı bulan öğrencileri teorik eğitimlerini pratikleştirdi.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen törende ayrıca, minik sporcular ve gönüllü öğrencilerin birlikte hazırladığı bir gösteri sunuldu. Gösteriyi takiben törene projede yer alan çocukların yaptıkları resimlerden ve velilerden gelen mektuplardan oluşan karma sergisi katılımcılardan ilgi gördü.

Final töreninde fiziksel etkinliğe katılan toplam 31 minik sporcuya madalyaları takdim edildi. Etkinlik boyunca gönüllü olarak katılan Pamukkale Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencilerine de katılım belgesi verildi.

 

İlgili Haberler