Öğrenciler Projeleri ile PRoject-3 Etkinliğinde Kıyasıya Yarışıyor

01.06.2022

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “PRoject: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor” etkinliğinde, ‘halkla ilişkiler’ ve ‘kurumsal iletişim’ kategorilerinde, öğrencilerin hazırladığı 37 proje kıyasıya yarışacak. Etkinlikte konuşan Rektör Kutluhan, “dileğim odur ki, bir sonraki etkinliğimizi şehrimizde yapalım. Bizim, özellikle şehir ile bütünleşmek isteyen misyon ve vizyonumuz var. Bu noktada şehrimize ne katkı vereceğiz, şehrimizden ne katkı alacağız bunlar çok önemlidir” dedi.

Rektör Kutluhan, “artık kendi sınırlarına sığmayan bir üniversiteyiz. Dileğim odur ki, bir sonraki etkinliğimizi şehrimizde yapalım. Bu etkinliğimize şehrimizi de dâhil edelim. Bizim, özellikle şehir ile bütünleşmek isteyen misyon ve vizyonumuz ki bunlar; ‘Üreten Üniversite’ ve ‘Üniversite Hayatın Rehberidir’, bu noktada şehrimize ne katkı vereceğiz, şehrimizden ne katkı alacağız bunlar çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İletişim Fakültesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “PRoject: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor” etkinliği, İletişim Fakültesi Hierapolis Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı. 3 Haziran 2022 tarihine kadar sürecek etkinlikte İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinin özgün çalışmalarına dayalı 37 proje “halkla ilişkiler” ve “kurumsal iletişim” kategorilerinde yarışacak.

‘PRoject: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor’un açılış törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Soylu, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetli firmalardan yetkililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, açılış konuşmaları ile devam etti. Konuşmasında ilk olarak, öğrencilerin ders kapsamında yaptıkları bu türden projelerin Fakülte olarak uygulamalı eğitime ne denli önem verdiklerinin bir göstergesi olduğuna dikkat çeken Dekan Prof. Dr. Ali Soylu, bu projelerin her birinin öğrencilerin özgün çalışmaları olduğuna vurgu yaptı. Bu projelerin, organizasyona dönüştürülmesinde öğrencilerin aktif olarak rol aldığını belirtti. Dünya çapında yaşanan teknolojik gelişimlerin her alada olduğu gibi iletişim alanında da yeniliklere kapı açtığına dikkat çeken Prof. Dr. Soylu, dijitalleşen dünyada kariyerlerin de iş yapma biçimlerinin de hızla değiştiğini söyledi. Sürdürülebilir bir kariyer için proje bazlı çalışabilmek ve proje ekiplerinin bir parçası olabilmenin önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ali Soylu, kişisel ve mesleki becerileri sürekli olarak geliştirebilmenin son derece önemli olduğunu dile getirdi. Sözlerinin sonunda, öğrencilere, sevecekleri, mutlu olabilecekleri faaliyet alanlarını bulmalarını ve işlerini en iyi şekilde yapabilmek için çok çalışmalarını tavsiye etti. Dekan Prof. Dr. Ali Soylu, fakültelerine her zaman verdiği desteklerden dolayı Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a teşekkürlerini iletti.

Rektör Prof. Dr. Kutluhan: “Artık kendi sınırlarına sığmayan bir üniversiteyiz. Şehrimizle bütünleşmek istiyoruz”

“PRoject: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor” etkinliği, açılış töreninde konuşma yapan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, şunları kaydetti: “İletişim Fakültemiz, Üniversitemiz için üzerine düşeni her zaman yapıyor. Dekanımıza ve öğretim üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Yarışmalar, insanı geliştiren en önemli hayati unsurlardan bir tanesidir. Yarışmaların, başarı elde edeni de var, başarısız olanı da var. Başarısız olan, neyi eksik yaptım ve daha iyi nasıl olabilirim sorularını kendine sorarken, başarılı olan da bu başarımı nasıl devam ettirebilirim sorularının yanıtlarını arar. Başarılı olmak ya da başarısız olmaktan öte her ne olursa olsun en önemli şey yarışmaya katılmaktır. Yarışmaya katılan tüm gençlerimizi kutluyorum ve onlara katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. İletişim Fakültemiz, şehrimize ve ülkemize bakan yüzümüzdür. İletişim Fakültemiz ne kadar güçlü olursa, biz kendimizi de o kadar iyi ifade edebiliriz. Bizim, özellikle şehir ile bütünleşmek isteyen misyon ve vizyonumuz var ki bunlar; ‘Üreten Üniversite’ ve ‘Üniversite Hayatın Rehberidir’ bu noktada şehrimize ne katkı vereceğiz, şehrimizden ne katkı alacağız bunlar çok önemlidir. Burada da en önemli ara unsur yine İletişim Fakültesi olacak. Böyle bir yarışmada, yerel iletişim firmalarının olmasını da arzu ederdim. İnşallah PRoject: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor’un bir sonraki etkinliğini şehrimizde yapalım. Bu etkinliğimize şehrimizi de dâhil edelim. Artık kendi sınırlarına sığmayan bir üniversiteyiz. Bahar Şenliklerinde, en önemli yaptığımız iş, şehir ile bütünleşmek oldu. Bu çok değerli bir şey. Çünkü önemli olan niyet derler. Biz niyetimiz sağlam olduğu için beş gün boyunca bahar şenliği yaptık. İki gecesini de şehrimiz üstlendi. Biz bu şehre hizmet etmeyeceğiz de nereye hizmet edeceğiz? Kendi televizyon kanalımızı kurma çalışmalarımızı yapıyoruz. Hocalarımız, büyük fedakârlık yapıyor. Kendileri, Ege Kariyer Günleri’nde de tüm sosyal medya hesaplarımızı desteklediler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Üniversitemizin tanıtımı ve mesajları noktasında gerçekten katkıları oldu. Ben üretilsin istiyorum. İletişim Fakültesi de üretsin ve kendi kendine yeten bir Üniversite olalım. Denizli nasıl üretiyor ise biz de öyle üretmeliyiz. Bu da iş birliğinden geçmektedir. Etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını ve daha büyük organizasyonlar gerçekleştirmenin bizlere nasip olmasını temenni ediyorum. Katılımcı firmalarınıza da teşekkürlerimi sunuyorum.”

Açılış konuşmalarının ardından etkinlik, Adm Elektrik, İşe Alım ve Yetenek Yöneticisi Ayşe Göbekli ile Adm Elektrik İnsan Kaynakları Müdürü Hale Kuzucu’nun “Enerji Sektöründe İşveren Markası Olmak” temalı konuşmasıyla devam etti. Göbekli, Adm Elektrik’in kuruluşu ve işleyişine değinerek, çalışanların sadece işte değil evde de mutluluklarını önemsediklerini, kadın çalışan sayısının arttırılması için çalışmalar yaptıklarını ve “hayat için enerji, enerji için hayat” mottosuyla hareket ettiklerini ifade etti. Kuzucu ise, Adm Elektrik’in işe alım sürecine değinerek işe başvuran adaylarda hangi yetkinliklerin arandığını aktardı. Kuzucu konuşmasında, bireylerin meslek seçimi öncesinde kendilerini tanımaları halinde meslek tercihini en doğru şekilde yapabileceklerinin önemini vurgulayarak “kendinizi tanıyın, kalbinizle karar verin” önerisinde bulundu.

Sunumlarının ardından Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Ayşe Göbekli ve Hale Kuzucu’ya teşekkür belgelerini takdim etti.

Etkinlik, açılış töreninin ardından öğleden sonra 4. sınıf öğrencilerinin “halkla ilişkiler” kategorisindeki proje sunumları ile devam etti.

Organizasyon kapsamında 5 gün boyunca sürecek etkinlikler, 3 Haziran 2022 Cuma günü Adm Elektrik, Kurumsal İletişim Yöneticisi Uğur Dayıoğlu ve Kurumsal İletişim Uzmanı Osman Yücedağ’ın ‘Enerji Sektöründe Kurumsal İletişim Süreçleri’ temalı konuşmaları ile sona erecek. Yarışma ise aynı gün saat 11.00’da yapılacak olan ödül töreniyle sona erecek. Etkinlik rengi olarak bu yıl yeşilin belirlendiği ‘PRoject: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor’da 2021 yılında ülkemizde yaşanan orman yangınları ve iklim değişikliğine bağlı doğal afetlere dikkat çekiliyor; sosyal sorumluluk gereği, çevreci vurguyu ön plana çıkararak, bu yöndeki hassasiyete karşı farkındalığın arttırılması hedefleniyor.

İlgili Haberler