KOSGEB Bilgilendirme Sunumlarının İlki Gerçekleştirildi

24.09.2018

KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar, Pamukkale Teknokent Toplantı Odasında Teknokent firmalarına KOSGEB’in “Girişimcilik, Ar-ge Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme ile İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma” destekleri hakkında bilgi verdi.

KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar, Pamukkale Teknokent Toplantı Odasında Teknokent firmalarına KOSGEB’in “Girişimcilik, Ar-ge Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme, İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma” destekleri hakkında bilgi verdi. Acar, Türkiye’de yer alan KOBİ’lerin önemine değinerek, “Katma değerin %50’sini KOBİ’ler oluşturmakta ve KOSGEB,  KOBİ’leri desteklemektedir. Bu desteklerden faydalanabilmek için firmaların KOSGEB sistemine kayıtlı olması ve tüm başvuruların e-devlet aracılığı ile yapılması gerekmektedir.” dedi.

Toplantıya katılan firmalar kendi sektörlerini tanıttıktan sonra KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar’dan başvurabilecekleri destekler hakkında bilgi aldı. Pamukkale Teknokent’ten yapılan açıklamada,  toplantıların düzenli aralıklarla tekrarlanacağı bilgisi verildi.

İlgili Haberler