Kâğıt Telkâri Sergisi

Pamukkale Üniversitesi Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Tavas Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı Öğrencileri tarafından hazırlanan kâğıt telkâri tekniği ile yapılan tablolar PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda yapılan açılış töreni ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergi ve teknik ile ilgili bilgi veren Denizli Sağlık MYO Öğretim Elemanı Okutman Şule Tekeşi, son dönemlerde Türkiye’de revaçta olan kâğıt telkâri tekniğinin aynı zamanda terapi etkisinin olduğunu ifade ederek, öğrencilerin de bu tekniği çok severek yaptığını söyledi. Bu sergi ile her iki meslek yüksekokulunun öğrencilerinin kaynaştırılması açısından da güzel bir proje olduğunu belirten Okutman Şule Tekeşi, sergiyi kardeşlik teması üstüne düzenlemenin verdiği memnuniyeti dile getirdi.

Serginin açılışını Pamukkale Üniversitesi Tavas MYO Müdürü Doç. Dr. Abdülvahap Özcan, Denizli Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Hülya Çetin, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özlem Körükçü ve Denizli Sağlık MYO Öğretim Elemanı Okutman Şule Tekeşi birlikte yaptıktan sonra davetlilerle birlikte sergiyi gezip öğrencilerin hazırladıkları eserleri inceledi.

Geçen yıl temel tasarım ve dersi kapsamında yaklaşık yüz elli öğrencinin kâğıt telkâri tekniği ile hazırladığı tablolar 24 Kasım Cuma gününe kadar Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda sergilenecek.

İlgili Haberler