İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nden İki Büyük Gurur

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Ali Ünal ve Prof. Dr. Nergis Biray iki farklı alanda bilim kurulu üyeliğine seçilerek PAÜ’ye gurur kaynağı oldu.

PAÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Ünal Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Üyeliğine seçildi. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nergis Biray ise Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine seçildi.

Rektör Kutluhan: “Üniversitemiz değerli akademisyenleri bilime ve öğrencilerimize rehberlik etmeye hızla devam ediyor”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan konu ile ilgili şunları dile getirdi: “Pamukkale Üniversitesi 30. yılını geride bırakmış köklü bir üniversitedir. Bu tecrübeyle yapmış olduğumuz geleceğe ve günümüze ışık tutan araştırmalar, verdiğimiz nitelikli eğitim ve bir çok alanda değer katan üretimlerimizle öğrencilerine, şehrine, ülkesine rehberlik etmiştir, etmeye devam etmektedir. Üreten üniversite misyonu ve üniversite hayatın rehberidir vizyonu ile yürüttüğümüz eğitim öğretim ve araştırma çalışmalarını her geçen gün geliştiriyor, sizlere daha iyi ve güncel bir eğitim vermek amacıyla güçlendiriyoruz. Bu bağlamda Üniversitemizin değerli akademisyenleri de bilime ve öğrencilerimize rehberlik etmeye hızla devam etmektedir. Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Üyeliğine Seçilen Prof. Dr. Mehmet Ali Ünal hocamız ile Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Üyeliğine seçilen Prof. Dr. Nergis Biray hocamızı gönülden tebrik ediyor, başarılarının daimi olmasını diliyorum.”

İlgili Haberler