İİBF’de “İş Dünyasına Yolculuk İş ve Kariyer” Söyleşisi ve Kariyer Fuarı Düzenlendi

27.05.2024

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İşletme Topluluğu tarafından otuz beş firmanın katıldığı Kariyer Fuarı gerçekleştirildi. Fuar kapsamında düzenlenen seminerlerde ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. İnsan Kaynakları departmanından Duygu Özer ve Ayşe Göbekli; SIOS Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaygın öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu.

İşletme Topluluğu tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Şehit Piyade Teğmen Bekir Can Kerek Konferans Salonunda “Kariyer Fuarı Seminerleri” gerçekleştirildi. Seminerlerde, ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. İnsan Kaynakları departmanından Duygu Özer ve Ayşe Göbekli enerji alanındaki yeni projelerinden bahsederken öğrencilere kariyer yolculukları ve CV hazırlama tekniklerini aktardılar. SIOS Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaygın gelişen teknolojiler ve yapay zeka kapsamında öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu.

Kariyer Fuarı kapsamında ise öğrenciler; tekstil, teknoloji, turizm ve gıda gibi sektörlerin önde gelen otuz beş firma ile buluştu. İİBF A Blok zemin katta açılan stantlar aracılığıyla öğrenciler; staj ve kariyer yolculuklarında nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında bilgiler edindi. Öğrenciler, mülakat simülasyonları gerçekleştirme imkânı bulurken aynı zamanda iş ve staj başvuruları da yapabilme şansı elde ettiler. Fuarı ziyaret eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, organizasyonu düzenleyen İşletme Topluluğu öğrencilerini tebrik ederek, fuara katılan firmalara teşekkür etti.

İlgili Haberler