“Hemşireler Günü” kutlandı

15.05.2017

Pamukkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin düzenlediği Hemşirelik Haftası etkinlikleri kutlandı.

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sevgi Özkan, bu özel günün hemşirelerin toplum sağlığına verdiği ve verebileceği önemli katkıları herkese anımsatmak için kutlanıldığını ifade ederek, hemşirelik mesleğinin anlam ve önemine değindi.

Türkiye Hemşireler Derneği'nin de üyesi olduğu Uluslararası Hemşireler Konseyi'nin her yıl Hemşireler Haftası için belirlediği hemşirelik temasının bu yıl 'Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşmada Hemşirelerin Rolü' olduğunu belirten Prof. Dr. Özkan, “Dünyanın neresinde olursa olsun hemşireler sağlık hizmetlerinde yaşamsal önem taşıyan bir meslektir” dedi. Prof. Dr. Özkan, tüm meslektaşlarının Hemşireler Haftası'nı kutlayarak, sorunların değil çözümlerin yaşandığı bir yıl dileyerek konuşmasını tamamladı.

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer yaptığı konuşmada, sağlık hizmetlerinin hemşireler ve hekimlerin bir arada verdiği ortak bir hizmet olduğunu belirterek, hemşirelik mesleğinin önemini vurguladı. Prof. Dr. Türküer, tüm hemşirelerin Hemşireler Haftası'nı kutlayarak, geleceğin hemşire adaylarına da meslek hayatlarında başarılar diledi.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından, Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Bilge'nin konuk olarak katıldığı etkinlikte, 'İnsan Bedeninde Ruhsal Gücün Keşfi' adlı bir sunum yaptı. İnsanı tanımak, insan bedenindeki bedensel ve ruhsal mucizeler gibi konuların oluşturduğu sunum, etkinlik katılımcıları ve öğrenciler tarafından ilgi ile izlendi.


İlgili Haberler