Damla Gönüllülük Hareketi PAÜ’yü Ziyaret Etti

13.12.2019

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından toplumun değişik kesimlerindeki gençlere yönelik yürütülen ve 2014 yılından bu yana Denizli’de de uygulamaya konulan Damla Gönüllülük Hareketi Projesi gönüllüleri Pamukkale Üniversitesini (PAÜ) ziyaret etti.

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçaslan, Pamukkale Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Fatih Mehmet Demir, Gençlik Spor İl Müdürlüğünden yetkililer ve gönüllüler yer aldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Pamukkale Üniversitesinin yaptığı faaliyetler ve sosyal sorumluluk projeleri hakkında Türkiye’nin farklı üniversitelerinde öğrenci olan Damla Gönüllülük Hareketi Projesi katılımcılarını bilgilendirdi. Toplantıda gönüllüler, yaptıkları faaliyetleri anlattı.

Hediye takdiminin ardından heyet, Pamukkale Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Çalışma Merkezi’ne giderek, merkezin faaliyetleri ve fiziki imkânları hakkında SKS Başkanı Fatih Mehmet Demir ve yetkililerden bilgi aldı.

Damla Gönüllülük Hareketinde; Lise Ziyaretleri, Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyareti, Sevgi Evi ve Çocuk Evleri ziyaretleri, köylerde ve Kur’an kurslarında çocuklarla çeşitli aktiviteler ve köy halkı ile bir araya gelme, kimsesiz ya da yalnız yaşayan yaşlıların ev ve bahçe temizliklerinin yapılması, kuş yemliği yapma etkinliği, mezarlık, şehitlik ziyareti ve çevre temizliği, köy okulu duvarlarına resim çizme ve dezavantajlı ailelerin ziyaretleri, kurum ziyaretleri gibi gönüllülük faaliyetleri gerçekleştirilmektedir

 

 

 


İlgili Haberler