Çocuklar Özgürce Uçurtma Uçurdu

22.04.2019

Pamukkale Üniversitesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Özel Çocuklar Uçurtma Şenliği 21 Nisan Pazar günü Rektörlük binasının önündeki yeşil alanda gerçekleştirildi.

PAÜ Eğitim Fakültesi ile Genç Eğitimciler Topluluğu ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğrenci Toplulukları ile birlikte düzenlenen etkinlik kapsamında, çeşitli atölyelerin de yer aldığı uçurtma şenliği yapıldı.

Düzenlenen etkinliğe Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru ve Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan ile Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel Duru, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Fatih Mehmet Demir ve İdari Mali İşler Daire Başkanı Halil Tekin ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru ve Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan ile Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can özel çocuklarla birlikte uçurtma uçurup, tişört boyama ve diğer etkinliklere katılarak özel çocuklarla yakından ilgilendi.

Uçurtma şenliğine katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru gerçekleştirilen etkinlikle ilgili şunları kaydetti: “Özel çocukların görünür kılınması çok önemli, üniversitenin kentle bütünleşmesi çok önemli. Burada öğrencisiyle, akademisyeniyle, rektörüyle, idari personeli, aileleri çocuklarıyla bir bütün olduk. Geçen yıla göre şansımıza rüzgâr da çok uygun oldu çok hoş çok keyifli vakit geçirdik. Bu özlenen bir resim özlenen bir andı. Ben PAÜ’nün gittikçe kentle daha çok bütünleştiğini düşünüyorum ve buna yönelik rektör hocamın çabalarını takdirle karşılıyorum.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan ise konuyla ilgi şunları dile getirdi: “Pamukkale üniversitesi olarak böyle bir organizasyonu gerçekleştirmiş olmaktan dolayı gururluyuz. Özel çocuklarımıza yönelik yaptığımız bu etkinliğin Denizli halkı tarafından ilgi ile karşılandığını görüyoruz. Bu anlamda üniversite ve toplumu aynı ortamda bir araya getirmiş olmakta bizi ayrıca mutlu ediyor. Ailelerimize, çocuklarımıza, topluluktaki tüm öğrencilerimize, emeği geçen herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim.”

Pamukkale Üniversitesi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen uçurtma şenliğinde uçurtmalarını özgürce gökyüzüne bırakan katılımcılar neşeli dakikalar geçirdi. Etkinlik kapsamında ayrıca, uçurtma atölyesi, tişört boyama, resim yapma, yüz boyama gibi çeşitli atölye çalışmaları da gerçekleştirildi. Otizm farkındalık ayı kapsamında gerçekleştirilen organizasyona ilgi yoğundu. “II. Özel Çocuklar Uçurtma Şenliği”  kapsamında düzenlenen tişört boyama etkinliği, resim ve oyun hamuru, yüz boyama, köpük baloncuk gibi farklı etkinlikler ile çocuklar unutamayacakları bir gün yaşadı.

İlgili Haberler