Çivril Atasay Kamer MYO’da “Afet Farkındalık Eğitimi” Düzenlendi

24.05.2024

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu’nda (Çivril MYO) Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Eğitim Şubesi Denizli Şube Şefi Mehmet Öneri ve ekibi tarafından “Afet Farkındalık Eğitimi” verildi.

Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda yapılan eğitime, Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ali Coşkun, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Yaşar Turna, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı. Konferansta; afet öncesi yapılması gereken hazırlıklar, deprem çantası hazırlama, afet sırasında doğru davranış şekilleri, afet sonrası ilk anlar, yangın, tahliye, ilk yardım, psikolojik ilk yardım konuları hakkında bilgiler verildi.

Afet ve acil durum karşısında alınacak önlemlerin anlatıldığı eğitimde AFAD gönüllülük projesi hakkında da bilgiler verildi. Denizli AFAD Eğitim Şubesi Uzmanları, AFAD gönüllülüğü için Meslek Yüksekokulu öğrencilerine ve personeline çağrıda bulunarak, birçok okul ve kurumda, başta deprem olmak üzere sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak amacıyla eğitimler ve bilgilendirmeler yaptıklarını ifade ettiler.

İlgili Haberler