Bulgaristan’da Bulamadığı Şifayı PAÜ Hastanesinde Buldu

28.05.2019

47 yaşında Bulgaristan’da yaşayan Nesrin Salim İlieva isimli hastamız PAÜ Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi AD. Öğretim Üyelerinin başarılı operasyonuyla sağlığına kavuştu.

Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Bilgin Emrecan tarafından operasyon için kabul edildi ve Bulgaristan'dan ameliyat olmak üzere Denizli PAÜ Hastanesi Kalp damar cerrahisi kliniğine yatırıldı Kalp Damar Cerrahisi AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilgin Emrecan ameliyat hakkında şu bilgileri verdi ;  Bulgaristan'da yapılan tetkiklerinde sağ kolunda kolu besleyen atardamar, toplardamar ve kola giden sinirleri çepeçevre saran, aynı zamanda koltukaltı ve oradan da göğüs kafesinin köprücük kemiğine komşu bölgesine uzanan dev tümor kitlesi tespit edilmiş. Plastik cerrahi, Ortopedi ve Kalp damar cerrahları tarafınca değerlendirilmiş. Kitlenin alınmasının çok zor olduğu ve kolunu ve hatta belki hayatını kaybedebileceği söylenmiş. Hasta daha sonra Pamukkale Üniversitesi ile bağlantıya geçmiştir. Hastanın gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ameliyatına karar verildi.

Prof Dr. Bilgin Emrecan ve Dr. Kadir Çekirdekçi tarafınca gerçekleştirilen ameliyatta koldan, aksilla ve toraks duvarına uzanan yaklaşık 15 cm çapındaki tümoral kitle, kolu besleyen damar ve sinir yapılarından ayrılarak tamamen çıkarıldı. Yaklaşık bir saat süren ameliyat sonrasında serviste takip edilen hasta, ertesi gün şifa ile taburcu edildi. Kontrolde herhangi bir sorun yaşanmayan hasta mutlu bir şekilde ülkesine uğurlandı. 

Kontrol için hastanemize gelen İlieva duygularını şöyle dile getirdi;  Sağ kolumda damarları saran büyük bir tümör vardı. Bulgaristan’da riskli bir ameliyat olduğu için hiçbir doktor müdahale etmek istemedi.  Bunun üzerine sağlık turizmi konusunda gelişmeye açık olan PAÜ Hastanesini tercih ettik. Tüm riski göze alarak ameliyatımı başarıyla yapan, gösterdiği ilgi ve alaka için Prof. Dr. Bilgin Emrecan’a sonsuz teşekkürler. Ayrıca tüm ameliyathane ekibine, servis hemşire ve ilgili poliklinik sekreterlerine güler yüzlü hizmetleri için de teşekkürler, dedi.

İlgili Haberler