Baba Oğul PAÜ Hastanesinde Hayata Tutundular

28.08.2018

PAÜ Hastanesine koroner arter rahatsızlığı nedeniyle başvuran baba oğul başarılı operasyonla hayata döndürüldüler.

3 ay önce başka bir merkezde koroner arter hastalığı nedeniyle iki damarına koroner baypas ameliyatı yapılan 63 yaşındaki Orhan Özgün kalp krizi ile Pamukkale Üniversitesi  Hastanesine başvurdu.

Yapılan koroner anjiyografisinde bu damarlarının tekrar tıkanması nedeniyle yeniden  ameliyat kararı alınarak Kalp ve Damar Cerrahisi servisine yatırıldı. Aynı gün 44 yaşındaki oğlu Yüksel Özgün ise aort damarında genişleme, aort kapak yetmezliği ve koroner arter hastalığı teşhisiyle yine kalp ameliyatı olmak için aynı bölüme yatırıldı. Ameliyat hazırlıkları aynı odada yatarken tamamlanan  baba-oğul aynı gün Prof. Dr. Bilgin Emrecan ve ekibi tarafından ameliyata alındılar. Oğul Yüksel Özgün'e yaklaşık 3 saat süren bir ameliyat sonrasında aort kapağı ile birlikte aortunun şah damarlarını verdiği yeri de içine alan kısmı değiştirilerek bir koroner damarına da koroner baypas yapıldı. Baba Orhan Özgün ise ikinci kez kalp ameliyatı için oğlunun hemen arkasından ameliyat masasına yattı. Yaklaşık 3 saatlik bir ameliyatın ardından 4 damarına koroner baypas yapılarak yoğun bakımda oğlu ile yan yana takibe alındı. 2 gün sonra baba-oğul yine beraberce serviste aynı odaya çıkarıldılar.

Ameliyattan bir hafta sonra sağlığına kavuşan baba-oğul yine aynı gün hastaneden taburcu edildiler. Yapılan operasyonlardan sağlıklı bir şekilde hayata tutunan baba-oğul her şey için Prof. Dr. Bilgin Emrecan ve ekibine teşekkür ettiler.


İlgili Haberler