Atatürk için Koştular

04.11.2019

Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde Türkiye Atletizm Federasyonu Denizli İl Temsilciliğinin düzenlediği Atatürk’ü Anma Koşusu, Pamukkale Üniversitesi Kros Parkurunda gerçekleştirildi.

Kadınlar 2 bin metre mücadelesinde ilk üç dereceyi Pamukkale Üniversitesi Sporcuları elde ederken, 35 yaş üstü kadınlar kategorisinde yarışan Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asuman Duatepe Paksu bu kategoride birinciliği elde etti.

Küçükler, Yıldızlar, Gençler, Büyükler ve 35 yaş üstü olmak üzere toplam beş kategoride yaklaşık 200 sporcunun yarıştığı koşularda farklı kategorilerde bin - 3 bin metre arasında kıyasıya mücadele yaşandı.

Yarışmaların sonunda dokuz farklı kategoride dereceye giren sporcu ve takımlarına ödülleri Pamukkale Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa, Türkiye Atletizm Federasyonu Denizli İl Temsilcisi Öğr. Gör. Bülent Şenkibar, il temsilciliğinden yetkililer ve okulların öğretmenleri tarafından verildi.

Beş takımı ve 37 sporcunun yarıştığı bin metre Küçük Kız Kategorisinde 100. Yıl Mehmetçik Ortaokulu öğrencisi Selin Rüya Kaplan 3 dakika 16 saniyelik derecesiyle birinci olurken, Selin Erdoğdu ikinci, Handan çakır ise üçüncülüğü elde etti. Takımlar sıralamasında ise Bereketli İmam Hatip Ortaokulu birinci, Ahmet Sami Uslu Ortaokulu ikinci ve TOKİ Ortaokulu üçüncü oldu.

Dört Takım ve 31 sporcunun yarıştığı bin 200 metre Küçük Erkek Kategorisinde Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu öğrencisi Memduh Yiğit Türkmen 4 dakika 54 saniyelik derecesi ile birinciliği elde ederken Ahmet Serdar Balta ikinci, Ahmet Baran üçüncülüğü elde etti. Takımlar sıralamasında TOKİ Ortaokulu birinci olurken Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu ikinci, Aşağışamlı Ortaokulu ise üçüncü oldu.

Üç takım ve 25 sporcunun yarıştığı bin 500 metre Yıldız Kız Kategorisinde Atatürk Ortaokulu öğrencisi Emine Öğüt 6 dakika 27 saniyelik derecesi ile birinciliği elde ederken, Işıl Ayvaz ikinci, Ceylin Yavaşal ise üçüncülü elde etti. Takımlar kategorisinde Atatürk Ortaokulu birinci, Bereketli İmam Hatip Ortaokulu ikinci, TOKİ Ortaokulu ise üçüncü oldu.

Üç takım ve 24 sporcunun yarıştığı 2 bin metre Yıldız Erkek Kategorisinde Kemikler Ortaokulu öğrencisi Umut Mert Dumlu 6 dakika 52 saniyelik derecesi ile birinci olurken, Alp Uçkan ikinci, Hamed Arab ise üçüncülüğü elde etti. Takımlar sıralamasında Ekrem Başer Ortaokulu birinci,  Aşağışamlı Ortaokulu ikinci, TOKİ Ortaokulu ise üçüncü oldu.

Dört takım ve 23 sporcunun yarıştığı 2 bin metre Genç Kız Kategorisinde Akıl Çağı Okulları öğrencisi Sıla Gür 7 dakika 41 saniyelik derecesi ile birinciliği elde ederken, Betül Sena Örs ikinci, Fatma Kök üçüncü oldu. Takımlar sıralamasında Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) birinci olurken, Bereketli İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Altı takım ve 63 sporcunun yarıştığı 3 bin metre Genç Erkek Kategorisinde Orhan Abalıoğlu MTAL öğrencisi Savaş Dayan 9 dakika 23 saniyelik derecesi ile birinci olurken, Burak Çağdaş ikinci, Eryiğit Erhan üçüncü oldu. Takımlar sıralamasında ise ödüller Anafartalar MTAL, Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin oldu.

Yedi sporcunun mücadele ettiği 3 bin metre büyük erkekler kategorisinde Horozkent Spor Kulübü sporcusu Ferdi Orak 8 dakika 41 saniyelik derecesi ile birinciliği elde ederken, Hüseyin Bağlan ikinci, Alihan Savaşçı üçüncülüğü elde etti.

Kadınlar 2 bin metre Kategorisinde Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencisi Büşra Öztürk 7 dakika 11 saniyelik derecesi ile birinci olurken, yine Pamukkale Üniversitesi öğrencileri İrem Tımarlı ve Deniz Ege dereceye giren diğer sporcular oldu.

Sekiz Sporcunun yarıştığı 35 yaş üstü kategorisinde kadınlarda 10 dakika 20 saniyelik derecesi ile Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asuman Duatepe Paksu ve erkeklerde Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Sporcusu İsmail Odakan 12 dakika 59 saniyelik derecesi ile birinciliği elde etti.

 

 

 

İlgili Haberler