Asırlık Çınar Yoğun Bakımdan Servise Sağlıkla Gönderildi

29.04.2020

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Dâhiliye Yoğun Bakımdan güzel haberler gelmeye devam ediyor. Türkiye’nin en yaşlı Covid-19’lu 100 yaşındaki hastası yoğun bakımdan servise gönderildi.

PAÜ Hastanesi Dâhiliye Yoğun Bakımı ekibi tarafından 8 gündür yoğun bakımda takibi yapılan Süleyman Çavdar ismindeki hasta, yaşam mücadelesini kazanarak Göğüs Hastalıkları Servisine alkışlarla alındı. Dâhiliye Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi İsmail Hakkı Akbudak, konu hakkında açıklamalarda bulundu ; “Bu hafta içerisinde toplam 4 Covid-19 nedeniyle yatan hastamızı servise çıkarttık. Bugün de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne bir süre önce kaldırılan ve 8 gündür solunum cihazına bağlı, yoğun bakımda yaşayan Türkiye’nin en yaşlı Covid-19’lu 100 yaşındaki Denizlili hastamız yaşam mücadelesini kazandı. Hastanın 8 gündür solunum cihazına desteğine ihtiyacı olan hastanın klinik ve laboratuvar değerleri normale döndü ve servise devredildi. Servisten de kısa sürede taburcu olabileceği belirtildi”.  

Dr. Öğr. Üyesi Akbudak son olarak sözlerine şöyle devam etti; “Covid-19 hastalığına karşı kazanılan bu başarıların bu zor zamanlarda hem kendimin hem de ekibimin moral ve motivasyonumuzu artırmaktadır.  Cefakâr ve özverili ekibimi emeklerinden dolayı kutluyorum. Hastamıza da geçmiş olsun diliyorum” dedi.

Anestezi Yoğun Bakım Ünitesinden de bu hafta iki hastanın taburcu edildiğini ve taburcuların devam edeceğini bildiren Prof. Dr. Simay Serin; hastaların taburcu edilmesi ile Covid-19 ‘la mücadelede tüm ekibin moralinin düzeldiğini bunun için tüm Anestezi Yoğun Bakım ekibine teşekkür ettiğini belirtti.      

İlgili Haberler