Akademik Oda Orkestrası’ndan Yeni Yıl Konseri

25.12.2017

Üyeleri, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim elemanlarından, lisansüstü öğrencileri ve Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi çalgı öğretmenlerinden oluşan PAÜ Akademik Oda Orkestrası’nın Yeni Yıl Konseri sanatseverlerden tam not aldı.

Şefliğini Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Efe Akbulut’un yaptığı Pamukkale Üniversitesi Akademik Oda Orkestrası’nın verdiği yeni yıl konserinin repertuvarında; Mozart, Piazzolla, Bizet, Hacıbeyov gibi yabancı sanatçıların bilinen eserlerinin yanında Tuğcular, Çalbudak, Kemani Kevser Hanım, Eroğlu gibi yerli sanatçıların eserleri de yer aldı.

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde verilen konsere solo performansları ile Muharrem Gürel Adak (bağlama), Orhan Dikici (keman), Neslihan Koğa Demirbacak (şan), Aykut Önder Sarıçiftçi (şan) ve Merve Nur Kale (şan) damga vurarak dinleyicilerin takdirini topladı.

Müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatan PAÜ Akademik Oda Orkestrası, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bilge Can’ın konser sonunda tüm orkestra üyelerine hitaben Orkestra Şefi Prof. Dr. Efe Akbulut’a çiçek takdiminin ardından alkışlar eşliğinde son buldu.

İlgili Haberler