9. Tiyatro Festivali başlıyor

07.04.2017

Pamukkale Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun Hayal Perdesi Oyuncuları ve Tabib-ül Curcuna ekibinin bu yıl dokuzuncusunu düzenleyeceği tiyatro festivali başlıyor. Kortej yürüyüşü ile açılacak olan festival, Hayal Perdesi oyuncularının sahneleyeceği Şekerpare Müzikali ile 10 Nisan Pazartesi günü PAÜ Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da izleyicilerle buluşacak.

10 – 15 Nisan tarihleri arasında yapılacak festivalde, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek üniversite ekipleri oyunlarını sergileyecek. Festivalde sahnelenecek tiyatro oyunlarının dışında söyleşiler, tiyatro üzerine eğitimler ve atölye çalışmaları da gerçekleşecek. Festivale söyleşi için konuk olarak katılacak olan ünlü tiyatro sanatçısı Sinan Bengier, tiyatro alnındaki birikimlerini paylaşmak üzere üniversite öğrencileri ve tiyatroseverlerle 11 Nisan Salı günü saat 13.00’de PAÜ Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde buluşacak.

‘Tiyatro Tarihi ve Tiyatro Analizi’ konulu eğitim Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğr. Gör. Ali Güven ile saat 12.00’de Eğitim Fakültesi Dr. Engin Aksel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Altı gün sürecek festivalde konuk üniversiteler olarak; İzmir Ekonomi Üniversitesi, Kemerburgaz Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi Tiyatro Toplulukları yer alacak.

15 Nisan Cumartesi Saat 20.00’de PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Tabib-ül Curcuna ekibinin sergileyeceği Scapin’in Dolapları oyunu ile festivalin kapanışı gerçekleşecek.

Festival süresince tüm oyunlar ücretsiz olacak.

10/11/12 Nisan tarihlerinde – PAÜ Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde, (Bu salondaki oyunlara girişler davetiye ile olacaktır. Davetiyeleri oyun günü (oyundan birkaç saat önce) salondan temin edebilirsiniz.)

13/14/15 Nisan tarihlerinde – PAÜ Kongre ve Kültür Merkezinde oyunların gösterimleri gerçekleştirilecektir.

İlgili Haberler