11. Üniversitelerarası Tiyatro Festivali Başladı

26.04.2019

Pamukkale Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı öğrenci topluluklarından PAÜ Tiyatro Topluluğu’nun bu yıl on birincisini düzenlediği Üniversitelerarası Tiyatro Festivali, başta Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere PAÜ yönetimi ve öğrencilerinin katıldığı kortej yürüyüşü ile başladı.

26 Nisan – 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilecek olan 11. Tiyatro Festivali, Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi önünden PAÜ Gölbahçe’ye kadar yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. Kortej yürüyüşüne Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çiftçi, PAÜ Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Fatih Mehmet Demir, İdari Mali İşler Daire Başkanı Halil Tekin ile birlikte çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Festivalin ilk oyunu ise PAÜ Hayal Perdesi Oyuncuları ekibinin 27 Nisan Cumartesi Günü Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahneleyeceği Yalancı adlı oyun olacak.

Sekiz gün sürecek festivalde, PAÜ Tiyatro Topluluğu’nun Hayal Perdesi Oyuncuları ve Tabib-ül Curcuna ekibinin sahneleyeceği tiyatro oyunların yanı sıra Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden gelecek dokuz tiyatro topluluğunun oyunları yer alacak. Ayrıca festival kapsamında hafta boyu sahne ve dekor tasarımı, ışık tasarımı, dramaturji ve tasvir yapımı gibi konularda çeşitli atölye çalışmaları ile 30 Nisan Salı günü Oyuncu Bülent Çolak ile 1 Mayıs Çarşamba günü ise Oyuncu Nergis Öztürk ile söyleşiler de gerçekleştirilecek.

 

Festival programı için:

https://www.instagram.com/hayalperdemiz/

https://www.instagram.com/tabibulcurcuna/

 

İlgili Haberler