‘Size Masal Anlatayım Mı?’ Adlı Söyleşi Akademisyenler ve Öğrenciler Tarafından İlgiyle Karşılandı

08.03.2018

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin düzenlediği PAÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Göksel Altınışık Ergur’un konuk edildiği ‘Size Masal Anlatayım Mı?’ adlı söyleşi eğitim fakültesi Engin Aksel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Düzenlenen söyleşiye PAÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bilge Can başta olmak üzere çok sayıda akademisyen ve öğrenci katılım gösterdi. Eğitim fakültesi bünyesinde düzenlenen eğitim seminerlerinden biri olan söyleşinin konuğu PAÜ Tıp Fakültesi Dâhili Tıp Bilimleri Göğüs Hastalıkları A.D. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Göksel Altınışık Ergur, tıp alanındaki kariyerinin dışında sosyoloji alanında yaptığı lisans, yazdığı şiir ve hikâye kitapları ve yer aldığı birçok sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra söyleşide modern masal anlatıcı kimliği ile yer aldı. Edebiyata olan ilgisini modern masalcı kimliği ile birleştiren Prof. Dr. Göksel Altınışık Ergur, ‘Size Masal Anlatayım Mı?’’ adlı söyleşide masalların sadece çocuklar için değil aynı zamanda yetişkinler için de katkıları olabildiğini ifade ederek bireylerin kendilerini günlük hayatta ifade etme biçimlerinden, olayları algılama ve yorumlama yetilerine ne gibi faydalarının olabileceğine değindi. Tüm bireylerin günlük hayatta aslında birer masal anlatıcı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Göksel Altınışık Ergur, bir eğitimci olarak anlatmak istenen konu hikâyeleştirildiğinde aslında o konun dinlenme oranının arttırdığını, daha çok ilgi çektiğini ve daha kolay anlaşılıp, zor unutulmasına sebep olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Göksel Altınışık Ergur, söyleşide anlattığı masallar ile konuklara keyifli anlar yaşattı.

Söyleşinin sonunda Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bilge Can, Prof. Dr. Göksel Altınışık Ergur’a paylaşımlarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

 

İlgili Haberler