PAÜ Yönetimi’nden Bozkurt ve Sarayköy İlçelerine Ziyaret

27.03.2018

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, PAÜ Senato Üyeleri ile birlikte Bozkurt ve Sarayköy ilçelerinde yapımı devam eden meslek yüksekokulu inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Ziyaretin ilki Bozkurt ilçesinde yapımı devam edem Pamukkale Üniversitesi Hambat Meslek Yüksekokulu inşaatını, Pamukkale Üniversitesi Yönetimi, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ve meclis üyeleri ile birlikte ziyaret ederek inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı. İnceleme ziyaretinin ardından Bozkurt Belediyesi’ne geçen heyet, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’in makamında inşaat süreci hakkında bilgi aldı. 2018 Haziran ayında inşaatın tamamlanacağı bilgisini veren Başkan Çelik, Bozkurt Hambat MYO’nun eğitim öğretim faaliyetlerine başlamasıyla beraber pek çok yönden ilçe için de katkı sağlayacağını belirtti. Akademisyen ve öğrencilerin sosyal yaşam ve barınma gibi temel ihtiyaçları konusunda da belediye olarak üzerlerine düşen görevleri yerine getireceklerini hatırlatan Birsen Çelik, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve üniversite yönetimine Bozkurt’a bir meslek yüksekokulu kazandırılması konusunda yaptıkları çalışmalardan ve gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı teşekkürlerini sundu.

Toplantıda konuşma yapan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, yapımı devam eden meslek yüksekokulunun sosyal bilimler alanında vereceği eğitim öğretim faaliyetleri ve açılacak bölümler hakkında bilgi verirken, Bozkurt Hambat Meslek Yüksekokulu’nun diğer Pamukkale Üniversitesi bünyesindeki meslek yüksekokulları gibi öğrencilerin ilgisini çekecek yeni ve gözde meslek dallarında alanında uzman ara eleman ihtiyacını karşılayacaklarını belirtti.

Pamukkale Üniversitesi Yönetiminin ikinci ziyareti de Sarayköy ilçesine oldu. PAÜ Yönetimi başta olmak üzere, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan ve AK Parti Büyükşehir Meclis Üyesi Mustafa Horzum’un  eşlik ettiği heyet ilk olarak Turan Mahallesi’nde 100 dönümlük arazide yapımı devam eden Sarayköy MYO binasının bulunduğu yere giderek, inşaat hakkında bilgi aldı. Teknik incelemenin ardından, Sarayköy Belediyesi’ne geçen heyetin gerçekleştirdiği toplantıda Sarayköy MYO’nun inşaat vaziyet planı üzerinden durum değerlendirilmesi yapıldı. Yapılmakta olan meslek yüksekokulu binasının 2018 Haziran ayında bitmesi öngörüldüğünü belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Rektör Bağ ve beraberindeki heyete gerçekleştirdiği sunum ile PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu inşaatı ile ilgili detaylı bilgi aktarımında bulundu.

PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nu ilk olarak ilçeye getirdiklerini şimdi de kendi kampüsünde devam etmesi için inşaatını üstlendiklerini belirten Belediye Başkanı Özbaş, “Sarayköy Belediyemizin yapımını üstlendiği PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu binamızın inşaatına başladık. Geçen yıl temelini attığımız inşaatımızın yüzde 50’lik kısmı bitti. İnşaat başlamadan önce mimarımız arazi içinde bulunan bin 500 ağacın rölevesini yaptı. Ağaçlarımızın noktalamaları yapıldıktan sonra projemiz çizildi. Tek bir ağacımıza zarar vermeden inşaatımızı başlattık. Sarayköy’de bir hayal olan üniversitemizi gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya ise “Sarayköyümüz sahip olduğu özelliklerinin yanında tarım, enerji ve turizm potansiyeli ile diğer ilçelerden her zaman bir adım öndedir. Buraya gelen öğrencilerimizin çok rahat uyum sağlayabileceği, arzu ettiği sosyal imkânlara çok kolay ulaşabileceği bir şehirdir. Bugün inşaatı devam eden meslek yüksekokulu binası ile ilk adım atılmış oldu. İnşallah ilerleyen zamanlarda buraya yapılacak fakültelerle birlikte ilçemiz, eğitimde marka şehir olma hedeflerine daha emin adımlarla ilerleyecek” dedi.

PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nun inşaatı sırasında hiçbir ağaca zarar verilmeden gerçekleşmesinin bir örnek olduğunu belirten PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Sarayköy MYO yapısal olarak tam bir çevre dostu okul olmuş. Başkanımızı ve ekibini kutlarım. Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, ‘Benim hayalim Sarayköy’ün hayali’ diye bu işe soyundu ve inşaat bu duruma geldi. Bu kararı almak bu boyuta getirmek ilçenin topyekûn hareket ettiği anlamına geliyor. Başkanımıza, kaymakamımıza, ilçe meclis üyelerimize teşekkür ederim. Onların çok büyük katkıları var” şeklinde konuştu.

 

İlgili Haberler