PAÜ Eğitim Fakültesi’nden Karma Heykel Sergisi

22.05.2018

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi A.D. Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı ve öğrencilerinin eserlerinden oluşan Karma Heykel Sergisi Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve davetlilerden tam not aldı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve PAÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi A.D. Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı ile birliktre açılışı gerçekleştirilen Karma Heykel Sergisi’nde heykel ve büst çalışmalarının yanında özgün çalışmalar, karakalem resim ve suluboya resim çalışmalarıyla beraber yaklaşık 100 adet çalışma yer alıyor.

Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirilen sergi açılışında günün anlam ve önemine değinerek sergiyi Filistin halkına ithafen açtığını dile getiren Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı, sergide öğrenciler ile birlikte ayrıca yapılan bir heykel çalışmasının da Filistin halkını simgelediğini ifade etti.

Sergi açılışında konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, başta serginin hazırlanmasında emeği geçen Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı ve sergide yer alan diğer eser sahibi öğrencileri tebrik ederek, düzenlenen serginin Filistin halkına ithaf edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken Pamukkale Üniversitesi olarak Filistin halkının yanında olduğunu belirtti.

Gerçekleştirilen açılışın ardından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere açılışa katılan akademisyenler ve öğrenciler sergiyi gezdi. Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı,  sergide yer alan çalışmalar hakkında konuklara bilgi verdi.

Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı ve öğrencilerinin eserlerinden oluşan özgün, stilize ve soyut çalışmaların yer aldığı karma heykel sergisi,1 Haziran Cuma gününe kadar PAÜ Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

İlgili Haberler