‘8 Mart Kadınlar Günü’ PAÜ’de Düzenlenen Bir Dizi Etkinlik ile Kutlandı

09.03.2018

Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan açılış töreni ile başlayan panel ve devamında Eğitim Fakültesi bünyesinde gün boyunca devam eden etkinlikler ile PAÜ’de 8 Mart Kadınlar Günü coşkuyla kutlandı. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın da katılım gösterdiği PAÜ Ensemble Korosu’nun düzenlediği 8 Mart Kadınlar Günü konseri dinleyicilerden takdir topladı.

Pamukkale Üniversitesi Yönetimi tarafından düzenlenen ‘PAÜ 8 Mart Kadınlar Günü Etkinlikleri’ kapsamında program, Kongre Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan ‘Kadın Sağlığı ve Toplumsal Hayatta Kadın’ konulu panel ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arzu Yaren, programın hazırlanmasında destek veren başta Pamukkale Üniversitesi Rektörü başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkürlerini sunarak, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Açılış konuşmasının ardından program, PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Sibel Dündar tarafından hazırlanan PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Halk Dansları Topluluğu’nun gerçekleştirdiği dans gösterisinin ardından panel ile devam etti.

Panelin, ‘Kadın Sağlığı’ bölümünde Meme Kanseri konusunda PAÜ Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi A.D. Başkanı Prof. Dr. Ergun Erdem, Rahim Ağzı Kanseri konusunda PAÜ Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum A.D. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Tolga Güler, Annelerin Doğum Öncesi ve Sonrası Çocuk Genel Diş Sağlığındaki Rolü konusunda PAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti A.D. Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yıldırım Erdoğan tarafından sunumlar yapıldı. PanelinToplumsal Hayatta Kadınbölümünde ise;Türkiye’de Eril Tahakküm ve Gündelik Hayat konulu sunumu ile PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Türkan Erdoğan, Kadının Çalışma Hakları konusundaPAÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Merda Elvan Tunca, Kadına Şiddet konusunda PAÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Senem Ermumcu tarafından yapılan sunum ile devam etti.

Panelin ardından Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda kurulan Diş Hekimliği, Eğitim, Hukuk, Spor Bilimleri, Turizm, Sağlık Bilimleri, Teknoloji Fakülteleri ve Yabancı Diller Yüksekokulu’na ait stantlar katılımcılar tarafından ziyaret edildi.

Gün boyunca devam eden etkinliklerde; PAÜ Eğitim Fakültesi Dr. Engin Aksel Konferans Salonu’nda Mandolin Dostları adlı müzik grubunun düzenlediği müzik dinletisi ve danışmanlığını Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Havva Ergür’ün üstlendiği PAÜ Şiir Topluluğu’nun düzenlediği şiir dinletisi, PAÜ Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda ise PAÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Tunay Onursay’ın öğrencilerle hazırladığı drama gösterisi ile Kongre Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda PAÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Serdal Yerli ve Resim-İş Eğitimi Bölümü öğrencilerinin hazırladığı resim sergisi gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ PAÜ Ensemble Korosu’nun Konserine Katıldı

PAÜ 8 Mart Kadınlar Günü Etkinlikleri’nin kapanışı ise Şefliğini Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatıma Akyüzlüer’in üstendiği PAÜ Ensemble Korosu’nun PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen konser ile gerçekleşti.

Düzenlenen konsere, Pamukkale Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bilge Can başta olmak üzere çok sayıda dekan, idari yönetici ve akademisyen katılım gösterdi.

Konser sonunda, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınları Günü’nü kutlayarak, PAÜ Ensemble Korosu Şefi Doç. Dr. Fatıma Akyüzlüer’e teşekkür belgesi ve çiçek takdim etti. Ayrıca, Prof. Dr. Hüseyin Bağ tüm koro ve orkestra üyelerini tek tek tebrik ederek, herkese teşekkürlerini sundu.

 

 

İlgili Haberler