15 Temmuz PAÜ’de Gün Boyu Sürecek Etkinliklerle Kutlanacak

05.07.2024

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) tarafından 11 Temmuz Perşembe günü düzenlenecek ‘15 Temmuz Milletin Zaferi Etkinlikleri’ kapsamında: panel, 15 Temmuz şehitlerine saygı uçuşu, mevlid programı, kortej yürüyüşü ve Kuran-ı Kerim tilaveti ve ikram yapılacak.

PAÜ Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezinde saat 10.00’da başlayacak ve etkinliklerden ilki olan 15 Temmuz Milletin Zaferi Paneli’nin konukları; “15 Temmuz’a Gidiş Süreci ve Güncel Gelişmeler” başlıklı konuşması ile 63. Hükumet İçişleri Bakanı ve Erzurum Milletvekili Selami Altınok, “Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz” başlıklı konuşması ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Şehit Ahmet Özsoy Demokrasi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Dr. Gazi Doğan, “Bizi Koruyanlardan Bizi Kim Koruyacak?” başlıklı konuşması ile Gazeteci Yazar Yusuf Alabarda olurken panelin moderatörlüğünü ise İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Beyazıt üstlenecek.

11 Temmuz Perşembe gün boyu sürecek etkinlikler kapsamında; PAÜ Havacılık Topluluğu tarafından 15 Temmuz Şehitlerine Saygı Uçuşu, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii’nde 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Mevlid Programı, PAÜ Kınıklı Merkez Kampüs ana girişinden PAÜ 15 Temmuz Şehitler Anıtına 15 Temmuz Kortej Yürüyüşü, PAÜ 15 Temmuz Şehitler Anıtı Önünde Kuran-ı Kerim Tilaveti ve katılımcılara ikram gerçekleştirecek.

İlgili Haberler