Rektör Kutluhan: “Onları anlamadaki anlayışsızlığımızı anladıkları için engelli bireylere teşekkür ediyorum”

04.12.2021

Pamukkale Üniversitesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinliklere Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan başta olmak üzere PAÜ Yönetimi ve protokol üyeleri katıldı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan yaptığı konuşmasında yönetim olarak engelli bireylerin her zaman yanlarında olacaklarını hatırlattı.

Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde Resim Sergisi Açılışı ve PAÜ Akademik Oda Orkestrası Konseri Gerçekleştirildi

Pamukkale Üniversitesi Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri kapsamında Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde resim sergisi ve akademik oda orkestrası konseri düzenlendi.

Düzenlenen etkinliklere Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in eşi Fulya Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve eşi Huriye Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar ve eşi Aslı Atar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç ve eşi Melek Kısaç, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Çiçek, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Öncü Yanmaz Arpacı, Rektör Danışmanı İş İnsanı Süleyman Kocasert, Hasan Kasapoğlu ve Nilgün Kasapoğlu, Denizli Ticaret Odası Başkanı İbrahim Tefenlili, DESİAD Başkanı İbrahim Şenel, BASİAD Başkanı Şeref Arpacı, dekanlar, akademisyenler, davetliler katıldı.

Programda ilk olarak, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feryal Beykal Orhun’un küratörlüğünde düzenlenen ve aralarında tuval, ebru, katı,  tezhip, özgün baskı gibi çalışmaların yer aldığı karma sergi gezildi. Sergide satılan eserlerin gelirleri Pamukkale Üniversitesi’nde eğitim gören engelli öğrencilerin ihtiyaçları karşılanmak üzere bağışlandı.

Zolan: “Bu salonu kazandıran Kasapoğlu’na Rektörümüz ve şehrimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum”

Serginin gezilmesi ve sonrasında yapılan ikramların ardından program, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’ni üniversiteye ve Denizli’ye kazandırarak; kültür ve sanata verdiği değer ve destekten dolayı Aslı Tekstil Yönetim Başkanı Hasan Kasapoğlu’na şilt takdimi ile devam etti. Şilt takdiminde böyle bir salonu PAÜ ve Denizli’ye kazandırdığı için Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Denizli adına Hasan Kasapoğlu’na teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kasapoğlu’nun Denizli’ye hizmetlerinin devam ettiğinin altını çizdi.

Sonrasında Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in eşi Fulya Atik, görme engelli üniversite öğrencilerine akıllı baston hediye eden, Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) Yönetimi adına Hasan Kasapoğlu’na şilt takdiminde bulundu.

Kasapoğlu: “Bu sahneye 12 yıl sonra ilk kez çıkıyorum. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın göreve gelmesi ile birlikte yeni projeler üzerine çalışmaya yeniden başladık.”

Şilt takdim töreninde duygu ve düşüncelerini paylaşan Hasan Kasapoğlu, salon hizmete açıldıktan 12 yıl sonra sahneye ilk kez çıktığının altını çizerken, Denizli’nin sanatta ivme kazanması, dünyada sergilenen oyun ve müzikallerin bu salonda sahnelenebilmesi adına salonun yapımına destek verdiğini söyledi. Sürecin devamında PAÜ’de yönetim değişikliği yaşandığını ve kendilerinin bu salona girme konusunda adeta cezalı duruma düştüğünü ifade eden Kasapoğlu, Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın Rektörlüğünde yeni yönetimle birlikte yeni projeleri hayata geçirme konusunda çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Bu sebeple Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve PAÜ yönetimine teşekkürlerini iletti.

Program, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Müzik Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Efe Akbulut’un şefliğinde PAÜ Akademik Oda Orkestrası’nın sahnelediği, Nazende Sevgilim, Nasıl Geçti Habersiz, Kerimoğlu, Demedim mi gibi Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziğinin seçkin eserlerinin dinleyenlerle buluşturulduğu konser ile devam etti.

Rektör Kutluhan: “Onları anlamadaki anlayışsızlığımızı anladıkları için engelli bireylere teşekkür ediyorum.”

Konserin sonunda PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Şef Prof. Dr. Efe Akbulut’a sundukları müzik dinletisinden dolayı teşekkür ederek orkestra üyeleri adına çiçek takdiminde bulundu. Burada yaptığı konuşmasında, böyle anlamlı bir günde kendilerini yalnız bırakmayan protokol üyeleri ve davetlilere teşekkürlerini sunan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ yönetimi olarak engelli bireylerin her zaman yanlarında olacaklarını ifade ederek, “Onları anlamadaki anlayışsızlığımızı anladıkları için engelli bireylerine teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Spor Engel Tanımaz Projesi Kapsamında Karşı Karşıya Geldiler

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü ve Rekreasyon Bölümü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ortaklaşa olarak Spor Engel Tanımaz Projesi düzenledi. Proje kapsamında Denizli Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı ile Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan futbol takımı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu futbol sahasında karşı karşıya geldi.

Maçın başlama vuruşunu Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan birlikte yaparken müsabakayı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Necip Atar ve Prof. Dr. İbrahim Kısaç, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Çiçek, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Arslan ile çok sayıda öğrenci takip etti. Müsabaka öncesi Ampute Futbol Takımı üyeleri ile bir süre sohbet eden Rektör Prof. Dr. Kutluhan, futbolcuların ısınma antrenmanına katıldı. Denizli Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı müsabakayı 2-1 kazandı. Maç sonunda madalyaları protokol üyeleri takdim ederken, verdikleri mücadeleden dolayı tüm sporcuları tebrik etti.

İlgili Haberler