PAÜ’ye Bu Yıl 8 Bin 305 Öğrenci Kayıt Yaptırmaya Hak Kazandı

07.09.2021

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’de yeni kayıt heyecanı yaşanıyor. YÖK ve Sağlık Bakanlığı’nın genelgeleri kapsamında, yüz yüze eğitim için gerekli çalışmalarına titizlikle devam eden PAÜ’ye bu yıl 8 bin 305 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazandı. PAÜ’de 2 fakültede, 1 yüksekokul ve 4 meslek yüksekokulunda kontenjanlar tamamen doldu.

Pandemi sebebiyle, bir yılı aşkın süredir derslerin büyük bir çoğunluğunun ters yüz eğitim modeli ile uygulandığı ve 2021-2022 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitim için gerekli tedbir çalışmalarının titizlikle sürdürüldüğü PAÜ’de, yeni kayıt öğrencileri ve öğrencileri ile kampüste yeniden bir araya gelecek olmanın heyecanı yaşanıyor.

2021 YKS sonuçlarına göre, tüm üniversitelerde olduğu gibi PAÜ’de de kayıt süreci devam ediyor. Bu yıl PAÜ’de öğrenim görmeye hak kazanan 8 bin 305 öğrenci, 04-08 Eylül 2021 tarihleri arasında elektronik ortamda, elektronik ortamda kaydını yaptıramayan veya özel koşulları olan programlara kayıt yaptıracak öğrenciler ise 06-10 Eylül 2021 tarihleri arasında, PAÜ web sayfasından da (www.pau.edu.tr) duyurusu yapılan günlerde ve yerlerde kesin kayıtlarını yaptırabilecek.

Konu ile ilgili olarak yapılan duyuruya göre yerleşen adaylar e-Devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) alanından kayıt işlemlerini yapabilecekler. Kayıt ekranına girilmesi yeterli olmayıp, e-Kayıt ekranında “Kaydınız Yapılmıştır” vb. ibareyi görünceye kadar işleme devam edip, kayıt işlemi sonuçlandırılarak çıktı alınması gerekmektedir. Ayrıca, e-Kayıt yaptıran öğrencilerden kayıt belgeleri alınmayacak; öğrencinin belge teslimi için kayıt yaptıracağı üniversiteye gelmelerine gerek olmayacak.

Açıklamanın tamamı ve kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgi için; https://www.pau.edu.tr/pau/tr/duyuru/2021-yks-sonucu-universitemize-yerlesen-ogrencilere-duyuru adresini ziyaret edebilirsiniz.

2 Fakülte, 1 Yüksekokul ve 4 Meslek Yüksekokulunda Kontenjanlar Tamamen Doldu

Kayıt heyecanının sürdüğü PAÜ’de çok sayıda fakülte ve meslek yüksekokulu (MYO) açtığı kontenjanlarının tamamına yakınını doldururken; Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Çameli MYO, Denizli Sağlık Hizmetleri MYO, Serinhisar MYO ve Tavas Sağlık Hizmetleri MYO kontenjanlarının tamamını doldurdu. Bunun yanında 237 kontenjanı bulunan Tıp Fakültesi’ne bu yıl 236 öğrenci tercih yaparken, 103 kontenjanı bulunan Sarayköy MYO’ya ise 100 öğrenci tercih yaptı.

Bu yıl fakülte olarak ilk kez öğrencileri ile buluşacak olan Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde ise 74 öğrenci öğrenim görecek.

Bu Yıl, 1 Bölüm ve 3 Programa İlk Kez Öğrenci Kabul Edilecek

2021-2022 eğitim öğretim yılında, ilk kez öğrencileri ile buluşacak bölümler ve programlar da yine adaylar tarafından yoğun ilgi gördü. Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü, Serinhisar MYO-Sosyal Güvenlik Programı ve Denizli Sosyal Bilimler MYO-Turist Rehberliği Programı kontenjanlarının tamamını doldurdu. Yeni açılan bir diğer program olan Denizli Teknik Bilimler MYO-Giyim Üretim Teknolojisi Programı ise kontenjanının yarıdan fazlasını doldurarak yine adaylar tarafından ilgi gören programlar arasında yer aldı.

Rektör Kutluhan: “Öğrenci merkezli eğitim anlayışımız devam edecek”

Yeni eğitim öğretim yılında öğrenciler ile yeniden kampüste bir arada bulunacak olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, 2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesi tüm öğrencilere, başarılı bir akademik yıl geçirmeleri temennisinde bulundu. Uyguladıkları ters yüz eğitim modelinde, derslerin EDS sisteminde arşivlenmesi ve öğrencinin dilediği her an derse erişim imkânı ile öğrenciyi merkeze alan, yaşadıkları sorunlara en kısa sürede çözüm getiren bir anlayışı benimsediklerinin altını çizen Rektör Prof. Dr. Kutluhan, yüz yüze eğitim için gerekli çalışmaları titizlikle sürdürdüklerini belirterek, öğrenciyi merkeze alan eğitim anlayışının devam edeceğine dikkat çekti.

İlgili Haberler