PAÜ’de Labada Gurme Uygulama Mutfağı Açılıyor

11.06.2024

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi’nde açılacak Labada Gurme Uygulama Mutfağı ile Turizm Fakültesi ile Labada Gurme gastronomi dünyasına büyük katkı sağlayacak.

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Labada Gurme, gastronomi dünyasına yeni bir soluk getirecek olan Labada Gurme Uygulama Mutfağı’nın açılışı Hierapolis Konferans Salonu’nda düzenlenen tören ile gerçekleştirilecek. Turizm alanında yenilikçi eğitim ve uygulama fırsatları sunmayı hedefleyen bu proje, 12 Haziran 2024 Çarşamba günü saat 15.30'da Hierapolis Konferans ve Fuaye Alanı'nda gerçekleştirilecek açılış töreniyle kapılarını açacak.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın teşrifleri ile gerçekleşecek Labada Gurme Uygulama Mutfağı; turizm ve mutfak sanatları alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilere yeni fırsatlar sunacak. Düzenlenen açılış töreni Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyelerini, Labada Gurme’nin temsilcilerini ve turizm dünyasının önemli isimlerini ve basın mensuplarını bir araya getirecek. Ayrıca, etkinlik kapsamında yeni mutfağın eğitim ve uygulama alanındaki katkıları tanıtılacak.

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Labada Gurme’nin öncülüğünde hayata geçirilen bu proje, teorik bilgi ile pratiği birleştiren modern eğitim anlayışıyla öne çıkıyor. Labada Gurme Uygulama Mutfağı, öğrencilerin sürdürülebilir geleneksel ve yöresel yemekler geliştirmelerine olanak tanıyan son teknoloji ekipmanlarla donatıldı. Bu sayede, geleceğin şefleri ve gastronomi uzmanları burada yetişerek sektöre güçlü bir giriş yapma fırsatını yakalayacaklar. Ayrıca, gastronomi dünyasındaki en son trendler ve yenilikler üzerine çeşitli etkinlikler de düzenlenebilecektir.

İlgili Haberler