PAÜ Ailesi, 10 Kasım’da Ata’sını Anmak İçin Bir Araya Geldi

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde PAÜ Rektörlüğü önünde düzenlenen anma töreni ile anıldı. PAÜ öğretim üyeleri, idari personel ve öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen törene, bazı öğretim üyeleri çocukları ile katıldı.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) kampüsünde de saat 9’u 5 geçe anıldı. PAÜ Rektörlüğü önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk sunma törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç, Dekanlar, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Çiçek, öğretim üyeleri, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Bazı öğretim üyeleri törene çocukları ile katılırken, PAÜ Atatürkçü Düşünce Topluluğu üyesi öğrencileri törende yer aldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç’ın Atatürk büstüne çelenk sunması ile başlayan tören, saygı duruşunun ardından Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fatıma Akyüzlüer’in şefliğinde koro ve katılımcıların hep birlikte İstiklal Marşı’nı okuması ile sona erdi.

Rektör Kutluhan, Valilik Önünde Düzenlenen Törene Katıldı

Denizli protokolü, 10 Kasım’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak üzere Valilik önünde bulunan Atatürk anıtında bir araya geldi. Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’de düzenlenen çelenk sunma törenine; Denizli Valisi Ali Fuat Atik ile birlikte PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve İl protokolü katıldı.

İlgili Haberler