PAÜ Ailesi, 10 Kasım’da Ata’sını Andı

10.11.2023

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Ailesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde PAÜ Rektörlüğü önünde düzenlenen tören ile andı. PAÜ öğretim üyeleri, idari personel ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kınıklı Merkez Yerleşkesi Rektörlük binası önünde saat 9’u 5 geçe anıldı. PAÜ Rektörlüğü önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk sunma törenine; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necip Atar, Prof. Dr. Durmuş Akalın, PAÜ Genel Sekreteri Tamer Ceylan, öğretim üyeleri, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar’ın Atatürk büstüne çelenk sunması ile başlayan tören, saygı duruşunun ardından Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Aykut Önder Sarıçiftçi’nin şefliğinde koro ve katılımcıların hep birlikte İstiklal Marşı’nı okuması ile sona erdi.

Rektör Kutluhan, Valilik Önünde Düzenlenen Törene Katıldı

Denizli protokolü, 10 Kasım’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak üzere Valilik önünde bulunan Atatürk anıtında bir araya geldi. Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’de düzenlenen çelenk sunma törenine; eski Ekonomi Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun ile birlikte Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve İl protokolü katıldı.

İlgili Haberler