DSBMYO’da Teknoloji Bağımlılığı Etkinliği Düzenlendi

19.12.2023

Denizli Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (DSBMYO) öğrencileri, öğrenci destek birimi ve kariyer planlama dersi kapsamında, Yeşilay tarafından düzenlenen "Teknoloji Bağımlılığı" temalı etkinlikte bir araya geldi.

Etkinliğin katılımcıları arasında yer alan Yeşilay gönüllüleri Çağla Koç ve Funda Gül Topa, eğitimlerine Yeşilay’ın kurumsal yapısını ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ni tanıtarak başladı. Danışmanlık Merkezi’nin sunduğu hizmetler ve bağımlılıkla mücadele konusundaki destekleri katılımcılara aktarıldı. Ayrıca Yeşilay’ın misyonu ve faaliyet alanları hakkında detaylı bilgiler sunulan eğitim, beyin ve bağımlılık arasındaki ilişkinin anlatımıyla devam etti. Öne çıkan konulardan biri de teknoloji bağımlılığının türleri oldu. Bu konu, öğrencilerin katılımıyla interaktif bir şekilde oyunlaştırılarak anlatıldı. Bu sayede, teknoloji bağımlılığına dair farkındalık oluşturulması ve bu konuda bilinçlenme sağlanması hedeflenmiştir.

Eğitim, etkinliğe katılan katılımcılara teşekkür belgeleri verilerek sonlandırılmıştır. Katılımcıların etkileşimli bir şekilde katıldığı etkinlik, öğrencilere önemli bilgiler sunmanın yanı sıra sosyal etkileşimi de arttırarak öğrencilere günlük yaşamlarında daha sağlıklı ve bilinçli kararlar almalarında yardımcı oldu.

İlgili Haberler