VI. Fikir Ekimi

01.03.2018

Pamukkale Üniversitesi Fikir Ekimi Topluluğu’nun yaratıcı düşünme ve konuşma amaçlı bu yıl altıncısını düzenlediği ‘Fikir Ekimi’nin açılış sunumunu ‘Pazarlama, Marka ve Tüketici Üçgeninde Noktaları Birleştirmek’ konusuyla Pazarlama Stratejileri ve Marka Yönetim Danışmanı, Eğitmen Dr. Zeynep LEMBET gerçekleştirdi.

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde beş oturum olarak düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını PAÜ Fikir Ekimi Topluluk Danışmanı Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen yaptı. Altıncısı düzenlenen Fikir Ekimi’nin bu yıl kurumsallaşarak PAÜ Fikir Ekimi Topluluğu olarak düzenlediklerini söyleyen Prof. Dr. Tanrıöğen, fikir ekmenin bilgi üretmek olduğunun altını çizerek toplumsal olarak bilgi üretmeye ihtiyacımızın olduğunu belirtti. ‘Fikir Ekimi’ etkinliklerinin bugüne kadar 1000’e yakın fikir ektiğini, bu fikirlerden 250’sinin yayınlandığını dile getiren Prof. Dr. Tanrıöğen VI. Fikir Ekimi’nde yaklaşık 30 tane yeni fikir ekeceklerini ifade etti.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi ve Proje Yaratım, Uygulama ve Küratör Yrd. Doç. Dr. Zeynep Meral Tanrıöğen yaptığı konuşmada amaçlarının bir farklılık ve farkındalık yaratmak olduğunu belirterek, tüm katılımcılara ilham vermek, yaratıcı düşünce ve konuşmayı geliştirmek istediklerini söyledi.

Gün boyu süren etkinlikte beş ayrı oturumda toplamda 32 konuşmacı yer aldı. Etkinliğin kapanışını ise ‘‘Elon Musk’tan Decartes’e: Hiç’lik Makamı’’ konulu konuşması ile Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi ve Proje Yaratım, Uygulama ve Küratör Yrd. Doç. Dr. Zeynep Meral Tanrıöğen gerçekleştirdi.

Etkinlik, POP-UP Grubu’nun verdiği konser ile son buldu.

İlgili Haberler