Tavas MYO aşçılık öğrencilerinden büyük başarı

31.12.2016

Pamukkale Üniversitesi Tavas Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı, ulusal ve uluslararası yarışmalardan madalya ve kupayla döndü. Rektör Bağ, başarılarından dolayı Tavas ekibini tebrik etti.

Pamukkale Üniversitesi Tavas Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri yine ödüllerle döndü. Öğr. Gör. Nusret Ercan Şenlikci gözetiminde 9-11 Aralık tarihleri arasında İzmir Şefleri Ulusal Yemek Yarışması’na katılan Tavas ekibi, 15 üniversitenin yarıştığı “En İyi Üniversiteler” kategorisinde birinciliği elde etti. Bu kategoride başarıyı göğüsleyen isimler Şeref Aydın, Cenk Hasbay ve Hüseyin Cem Karahan altın madalya ve kupanın sahibi oldular. Kuzu kategorisinde yarışan Sevda Polat ise ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı.

ULUSLARARASI BAŞARI

Aşçılık Programı öğrencileri, geçen ay Ukrayna’da yapılan Uluslararası Ukrayna Best Cook Fest ve Uluslararası Ukrainian Culinary Cup yemek yarışmalarından başarılı sonuçlarla döndüler. Adem Sarı, “Balık, Et” ve “Şefler ve Ustalar” kategorilerinde 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazanırken, “Şefler ve Ustalar” kategorisinde Oğuzhan Sevinç gümüş madalya, İsmail Kırtıklı ise bronz madalya elde ettiler.

REKTÖR BAĞ TEBRİK ETTİ

Yurtiçinde ve yurtdışında katıldıkları yarışmalardan başarı ile dönen Tavas Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü Öğr. Gör. Nusret Ercan Şenlikci ve öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ı makamında ziyaret etti. Rektör Bağ, güzel sonuçlardan dolayı Tavas ekibini kutlayarak, başarılarının devamını diledi. 

İlgili Haberler