Sosyal Sorumluluk Zirvesi

18.10.2017

Pamukkale Üniversitesi Doğayı ve Hayvanları Koruma Topluluğu, PAÜ İİBF Konferans Salonu’nda “Sosyal Sorumluluk Zirvesi” isimli bir etkinlik düzenledi.

Etkinliğe çok sayıda akademisyen ve öğrenci katılırken, Hacettepe Üniversitesi Harvard Business School akademisyen Semih Yalman, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (Haykonfed) Ege Federasyon Başkanı Funda Ersoy, Doğa ve Çevre Vakfı Müdürü Bahtiyar Aksoy, Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kamuran Pamuk, Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim Vakfı Yöneticisi Sema Yılmaztürk ve Veteriner Hekim Asena Akyol konuşmalarıyla konuklara hayvanların yaşam hakları, çevreyi daha yaşanılır kılmak için yapılması gerekenler konularında bilgiler verdi.

Konuşmasında tüketim alışkanlıklarımız, kaynakların bilinçsiz kullanımı ve son dönemde dünyamızda yaşanan doğal afet konularına değinen Doğa ve Çevre Vakfı Müdürü Bahtiyar Aksoy, yıllar geçtikçe yer kürenin sıcaklığının arttığını ve her iki derecelik sıcaklık artışının yaşanan kasırga sayılarını on kat arttırdığına dikkat çekti. Dünyada orman yangınlarının yüzde doksan ikisinin insan kaynaklı sebeplere dayandığını ifade eden Aksoy, insanların doğaya kötü davranmaya devam ettikçe doğal felaketlerle doğanın insandan intikam aldığını söyledi. Teknolojik gelişmelerin artmasıyla tüketim alışkanlıklarımızın değiştiğini belirten Bahtiyar Aksoy, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin yaptığı araştırmaya göre ülkemizde her yıl üretilen ekmeklerin yüzde kırkının israf edildiğini dile getirdi. 

İlgili Haberler

Öğrenci Toplulukları
Öğrenci Toplulukları
Öğrenci Toplulukları
Öğrenci Toplulukları
Öğrenci Toplulukları