Sarayköy MYO Yeni Binasına Kavuşacak

05.08.2017

Pamukkale Üniversitesi ve Sarayköy Belediyesi arasında imzalanan protokolle Turan Mahallesi’nde yapılacak olan kampüs ile Sarayköy MYO, 2018-2019 Eğitim – Öğretim Yılı’nda eğitim vermeye yeni binasında devam edecek.

Pamukkale Üniversitesi Rektörlük makamında yapılan protokol töreni başta Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Sarayköy İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya olmak üzere, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Horzum, Halil Aktım, İlçe Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Güdücü ve Engin Gültekin’in katılımıyla gerçekleşti.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş arasında imzalanan protokol öncesi konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ; ‘Bizler yönetim olarak öğrencilerimizin daha iyi fiziki şartlarda eğitim öğretim görebilmesini sadece merkezde değil ilçelerdeki meslek yüksekokullarında da gerek eğitim olanakları gerek fiziki altyapı olarak aynı şartları sağlamayı amaç edindik. Bu kapsamda Sarayköy MYO’nun kaliteli eğitim öğretim olanakları ve yetkin kadrosu yanında donanımlı bir fiziki yapıya sahip olması da bizim için önemliydi’ diyerek başta Sarayköy Belediyesi Başkanı Ahmet Necati Özbaş olmak üzere emeği geçen ve geçecek olan herkese teşekkürlerini sundu, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Törende konuşma yapan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ‘Sarayköy’ün uzun yıllar özlemini çektiği üniversiteye fiziki anlamda kavuşmak adına imzalamış olduğumuz protokol ile bir adım daha yaklaşmış olduk. İlçemiz şehir merkezine yakınlığı, sosyo-ekonomik durumu ve gelişimi ile Denizli’nin ve ülkemizin en önemli merkezlerinden birisidir. Yapılacak yeni binanın, üniversite eğitimine, sosyal ve ekonomik hayata büyük katkısı olacağına inanıyoruz. İnşallah, üniversitemiz de yeni binası ile gelecekte ilçemizde bulunan kaynakların ekonomik gelişimine ve ara eleman yetiştirilmesinde büyük katkı sağlayacak’ dedi.                    

İnşasını Sarayköy Belediyesi’nin üstlendiği Sarayköy MYO yeni binası toplamda 2700 m2’lik alanda 2 katlı olacak. Binada idari ve öğretim üyeleri için 10 adet çalışma ofisi, bir adet toplantı salonu, bir adet çok amaçlı salonu, 5 adet sınıfı, 2 adet laboratuvarı, bir adet bilgisayar laboratuvarının yanında yemekhanesi ve kantini de olacak.                        

 

 

İlgili Haberler