Rektör Bağ, öğrenci konseyini yeni yerinde ziyaret etti

31.10.2017

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, kısa süre önce kampüste yeni yerine taşınan Öğrenci Konseyi Başkanlığı’nda Öğrenci Konseyi Başkanı Enes Zeytun ve konsey üyelerini ziyaret etti.

Ziyaretinden dolayı Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a teşekkürlerini sunan Öğrenci Konseyi Başkanı Enes Zeytun, Rektör Prof. Dr. Bağ’ın göreve geldiği ilk günden bu yana öğrencilerin taleplerini hep göz önünde bulundurması ve çözüm odaklı bir tutum sergilemesinden duydukları memnuniyeti ifade etti. Kendilerine tahsis edilen yeni binanın kampüste tüm fakültelere yakın ve merkez noktalarından biri olması sebebiyle öğrencilerin kolay ulaşabildiğini hatırlatan Zeytun, tahsis edilen bu yeni yerin hem öğrencilerin hem de toplulukların projelerini hayata geçirirken çalışabilecekleri bir alan olarak da değerlendirileceğini dile getirdi.

Öğrenci Konseyi’nin yeni yerinin kendilerine hayırlı olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, imkanlar dahilinde öğrencilerin ve toplulukların isteklerine yanıt vermeye devam edeceklerini söyledi. Toplulukların çalışmalarını yapabilecekleri geniş alanlara ihtiyaç duyduklarının farkında olduklarını dile getiren Rektör Bağ, çalışmalara başladıklarını ve Gölbahçe’de yer alan, şu an Pamukkale Üniversitesi Dil Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (PADAM)’ın kullandığı bina ve önündeki alanı bahar döneminde öğrenci topluluklarına tahsis edeceklerini duyurdu. İlerleyen yıllarda yine öğrenci topluluklarının çalışmalar yapabilecekleri ve gösterilerini sunabilecekleri bir çadır salon yapacaklarını müjdeleyen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, bu süre zarfında Gölbahçe önünde yer alan alanda yaz-kış kullanıma uygun, şenlik havasında bir ortam oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

Ziyaretin sonunda Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, öğrenci konseyinin üyelerine çalışmalarında başarılar dilerken, Rektör Bağ ve konsey üyeleri günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlgili Haberler