PAÜ'de İyilik Protokolü

13.12.2018

Pamukkale Üniversitesi ve Denizli Down Sendromu Derneği arasında iş birliği amaçlı protokol imzalandı. İmza töreni öncesi Rektörlük makamına oturan down sendromlu Mehmet Arda Öztürk (8), herkesi gülümsetti.

Pamukkale Üniversitesi ve Denizli Down Sendromu Derneği, karşılıklı iş birliğinin geliştirilmesi için protokol imzaladı.  Rektörlük’te yapılan protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, Denizli Down Sendromu Derneği Başkanı Hayrettin Çakmak, Dernek Başkan Yardımcısı Yücel Çakmak, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Leyla Mucan ve Atike Öztürk katıldı.

Protokol imza töreni öncesinde konuklarını ağırlayan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, down sendromlu Mehmet Arda Öztürk, Mehmet Akif Mucan ve Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Hakan Çakmak ile özel olarak ilgilendi. Minik Mehmet Arda ve Mehmet Akif’ten çiçeğini alan Rektör Bağ, çocuklara teşekkür etti. Sohbet sırasında Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın makamına oturan Mehmet Arda ise herkesi gülümsetti.

Özel Öğrencilerimiz İçin Projeler Geliştiriyoruz

Daha sonrasında Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Denizli Down Sendromu Derneği Başkanı Hayrettin Çakmak tarafından protokol imzalandı. Protokolün yapılmasının ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, özel öğrenciler için önemli projeler geliştirdiklerini ifade etti. Rektör Bağ, “Özel Eğitim Bölümü’nü açarak bu sene oraya öğrenci aldık. Bundan sonra da inşallah özel öğrencilerimiz için çok güzel projeler gerçekleştireceğiz. Bizim de önceliğimiz projelerimiz arasında olan Engelsiz PAÜ Akademisini de hayata geçirdiğimizde o zaman daha sistematik ve daha kurumsal bir şekilde de yürütülecek. Biz altyapı çalışmalarını hazırlamaya başladık onlar bunun birer altyapısıdır.” diye konuştu.

Üniversitemizden Hep Destek Görüyoruz

Denizli Down Sendromu Derneği Başkanı Hayrettin Çakmak ise protokol için teşekkürlerini iletti. Pamukkale Üniversitesi’nden önemli destekler aldıklarını belirten Çakmak, “Pamukkale Üniversitesi bu şehir için çok önemli. Sadece bizler, dernekler için değil tüm ailelerimiz, sanayicilerimiz ve herkes için çok değerli. Biz Pamukkale Üniversitesi’nde bugüne kadar sizlerden büyük destek gördük. Gönüllü öğrencilerimiz olsun, akademisyenlerimiz olsun hepinizden destek aldık. Bu anlamda bu protokolü de çok önemsiyoruz.” dedi.

Protokolün imzalanmasının ardından heyet, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Protokol kapsamında Üniversite; down sendromuna karşı farkındalığı artırmak, down sendromlu çocuklar ile ailelerin eğitimlerinde ve fizik tedavi ihtiyaçlarında, down sendromlu çocuklar ile ailelerinin üniversite öğrencileriyle buluşturulması konularında destek verecek. Ayrıca protokolle birlikte down sendomlu çocuklara ve ailelerine yönelik projeler de geliştirilecek.

İlgili Haberler