PAÜ’de Akademik Atama Yükseltme ve Ödül Töreni Coşkusu

27.12.2018

Pamukkale Üniversitesinde 2018-2019 Akademik Yılı Akademik Atama, Yükseltme ve Ödül Töreni coşkusu yaşandı. 211 öğretim üyesinin akademik cübbe giydiği törende, yaptıkları çalışmalarla başarılı olan 24 akademisyene ve 3 öğrenciye, 25. hizmet yılını dolduran akademik ve idari toplam 112 personel ile başarı gösteren sporcu ve antrenörlere ödülleri Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından takdim edildi.

PAÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 2018-2019 Akademik Yılı Pamukkale Üniversitesi Akademik Atama Yükseltme ve Ödül Töreni’ne Vali Hasan Karahan ve Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutanı V. Piyade Alb. Bilal Öztürk, Cumhuriyet Başsavcı V. Şakir Yılmaz, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Âdem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Serinhisar Kaymakamı Oğuz Şenlik, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk ile akademik atama ve yükseltmesi gerçekleştirilmiş olan öğretim üyeleri ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından müzik dinletisi ile başlayan tören, açılış ve protokol konuşmaları ile devam etti.

Törenin açılış konuşmasını yapan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, şunları dile getirdi: ‘‘Bugün burada 2018 yılında akademik yükseltmesi gerçekleştirilmiş olan arkadaşlarımıza akademik giysilerini giydirmek ve Pamukkale Üniversitesi Bilim, Sanat, Hizmet, Teşvik ve Başarı Ödülü alan öğretim üyelerimize ödüllerini sunmak, ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece almış olan öğretim üyelerimize, ayrıca değişik spor müsabakalarında üniversitemizi başarıyla temsil etmiş öğrencilerimize kurumsal olarak da teşekkür etmek üzere toplanmış bulunmaktayız. 2018 yılında 59 profesör, 66 doçent ve 86 doktor öğretim üyesi olmak üzere toplam 211 hocamızın akademik yükseltilmesi ve ataması yapılmıştır. Ödüllerimiz; Sağlık ve Spor Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri alanlarında Bilim Ödülü, Yıllık Atıf Ödülü, Tez Ödülü, Patent ve Proje Ödülleridir. Ayrıca Teknokent Ürün Yaygınlaştırma Destek Projeleri Ödülü alan hocalarımıza da plaketlerini takdim edeceğiz. Üniversitemizin adını ulusal ve uluslararası alanlarda başarıyla temsil etmiş olan hocalarımıza ve Üniversitemize 25 yıldır hizmet eden, Üniversitemizin ilerlemesine katkı sağlayan akademik ve idari çalışanımıza da teşekkür ediyor; üniversitem adına şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi.

211 öğretim üyesinin akademik cübbe giydiği törende ayrıca Pamukkale Üniversitesi bünyesinde yapılan çalışmalarla hizmet, sanat, teşvik ve başarı ödülleri elde etmiş 17 öğretim üyesine, Pamukkale Üniversitesi’ni başarı ile temsil etmiş, ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece almış olan 7 öğretim üyesine ve 3 öğrenciye ödül takdim edildi.

Ek olarak törende, 2017-2018 Akademik Yılı'nda 12 dalda spor müsabakalarında birincilik elde eden PAÜ’lü sporcular ve antrenörlerine ‘‘PAÜ Spor Ödülleri’’nin takdimi ile 25. yılını dolduran 26 akademik ve 86 idari personele belge takdimi de gerçekleştirildi.

Yapılan ödül ve akademik cübbe takdiminin ardından tören, PAÜ Spor Salonu Fuaye Alanı'nda verilen ikram ile son buldu.

İlgili Haberler