PAÜ Turizm Fakültesi Öğrencileri İş Fırsatları ile Buluştu.

06.03.2019

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi ve PAÜ Turizm Topluluğu’nun bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Kariyer Günleri”nde turizm sektöründe hizmet veren yaklaşık 70 firma kariyer fırsatları için öğrencilerle buluştu.

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenen 3. Kariyer Günleri açılış konuşmaları ile başladı. PAÜ Turizm Topluluğu Başkanı Uğur Taş konuşmasında sektörün önemli işletmeleriyle öğrencileri buluşturmaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken, Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Serap Alkaya da bu buluşmanın sektör ve öğrenciler için değerli kazanımlara dönüşmesini temenni etti. Konuşmasında Kariyer Günleri’nin önemine değinen Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuray Selma Özdipçiner yetiştirdikleri öğrencilerin sektörle gelişip büyüdüğüne işaret ederek akademik camia ve sektörün her zaman bir bütün olmak zorunda olduğuna vurgu yaptı.  Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kasım İnce konuşmasında Kariyer Günleri’ne sadece Denizli’den değil Türkiye’nin turizm bölgelerinden de katılım gösteren işletmeleri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek katılımcı işletmelere, sektör ve öğrenci buluşmasında desteklerini esirgemeyen başta Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere Üniversite yönetimine teşekkürlerini iletti.

3. Kariyer Günleri’nde, PAÜ Turizm Fakültesi öğrencilerinin yanı sıra diğer fakültelerden gelen öğrenciler ve turizm meslek liselerinden öğrenciler de katılım gösterdi. Stantları ziyaret eden öğrenciler etkinliğe dâhil olan firma yetkilileri ile tanışıp özgeçmişlerini bırakma fırsatı yakalarken firmaların yeni mezunlardan beklentileri konusunda bilgi edindiler. Gün boyu devam eden 3. Kariyer Günleri’nde çok sayıda öğrenci, firma yetkilileri ile bir araya geldi.

 

 

İlgili Haberler