Kırsal Alanda Kadına Yönelik Destekler ve Sosyal Güvenlik Paneli

09.03.2018

PAÜ Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KASUAM) tarafından Baklan Kaymakamlığı ve Baklan Belediyesi işbirliği ile Baklan Belediyesi Kongre Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü anmak amacıyla panel gerçekleştirildi.

Kırsal alanda kadın istihdamını ve sosyal güvenliğini artırmayı amaçlayan panele Baklan ve civar köylerden gelen kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Açılış konuşmasını Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever’in yaptığı panelin Oturum Başkanlığını ise Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Handan Kumaş üstlendi.

Panelde sırasıyla; Denizli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İl Müdür Vekili Yılmaz Erkaya, “T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Destekleri”, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Denizli İl Koordinatörü Murat Kar, “TKDK Proje ve Destekleri”, KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar, “Girişimcilik Destek Programları” ve PAÜ İİBF Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oğuz Karadeniz “Tarımda Çalışan Kadınların Sosyal Güvenliği” konularında sunum yaparak katılımcılara bilgi verdiler.

Panelin son bölümünde, panelistler katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak, verilen destekler konusunda kurumlarla işbirliğini geliştirecek iletişim ağını kurdular.

Panele katılan kadınlara çiçek takdiminin ardından etkinlik sona erdi.

İlgili Haberler