‘Kariyer Olmak’

26.10.2017

Pamukkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (PAÜSEM) ve Pamukkale Üniversitesi Sosyoloji Topluluğu’nun birlikte düzenlediği İnsan Kaynakları Uzmanı ve Kariyer Koçu Yelda Yolay Kazanoğlu ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni ve Hafıza Teknikleri Uzmanı Mehmet Akar’ın konuk konuşmacı olarak katıldığı ‘Kariyer Olmak’ isimli konferans öğrencilere kariyer planlamaları için yol gösterici oldu.

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan konferansın ilk sunumunu İnsan Kaynakları Uzmanı Kariyer Koçu YeldaYolay Kazanoğlu yaptı. Kariyer hayatını bir yolculuk olarak tanımlayan Kariyer Koçu Kazanoğlu, öğrencilere her şeyden önce ‘Ben kimim?’ ‘Kim olmak istiyorum?’ sorularını kendilerine sorarak yolculuklarına başlamalarını tavsiye etti. Öğrencilere kendi kariyer yolculuğundan örneklemeler yaparak sunumuna devam eden Kazanoğlu, kariyer hayatında başlayan yolculuğun önce kişinin kendisini iyi tanımaktan geçtiğini, yapmayı seveceğiniz bir iş yapmanın başarı getireceğini ifade etti. Kişinin kendini tanımasının önemini belirten Kazanoğlu, ‘Sahip olduğunuz her şeyi kaybettiğinizde geri kalan şeyler sizin kim olduğunuzu gösterir. Değerlerinizi çok iyi biliyorsanız, kim olduğunuzu biliyorsunuzdur, bu da kariyer yolculuğunuzda sizi mutlaka bir yerlere taşır. Değerlerinizden asla vazgeçmeyin’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Konferansın ikinci sunumunu hafıza teknikleri konusunda Hafıza Teknikleri Uzmanı Mehmet Akar yaptı. Hafıza Teknikleri Uzmanı Akar, hafıza teknikleri eğitiminin temelinin her şeyin bir şifresi olduğuna dayandığını ve bu şifrelerin kelimelerde gizli olduğunu ifade ederek öğrencilere bu teknikle ilgili çeşitli örneklemelerde bulundu. Öğrencilere hafıza tekniklerinin ne olduğunu ve nasıl uygulanabildiği konusunda bilgiler veren Akar, öğrencilere kariyer hayatlarında başarılar dileyerek sunumunu tamamladı.

 

İlgili Haberler

Öğrenci Toplulukları
Öğrenci Toplulukları
Öğrenci Toplulukları
Öğrenci Toplulukları
Öğrenci Toplulukları