Kale MYO’lu Öğrenciler Deprem Bölgesini Ziyaret Etti

29.03.2019

Pamukkale Üniversitesi Kale Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri Acıpayam’da meydana gelen 5.7 şiddetindeki depremden sonra iyileştirme çalışmalarına katılarak, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Arama ve Kurtarma gönüllüleri ile Ucarı ve Yassıhüyük köylerini ziyaret etti.

Pamukkale Üniversitesi Kale Meslek Yüksekokulu öğrencileri Acıpayam’da meydana gelen 5.7 şiddetindeki depremden sonra iyileştirme çalışmalarına katılarak, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Arama ve Kurtarma gönüllüleri ile Uçarı ve Yassıhüyük köylerini ziyaret etti. Depremzede çocuklara hediyelerin dağıtıldığı faaliyette, çeşitli etkinliklerle çocuklar eğlendirildi.

Kale MYO öğrencileri adına konuşma yapan, Çocuk Gelişimi 2. sınıf öğrencisi Şerife Sütçü, Depremden zarar gören bölgede, özellikle çocukların üzerindeki travmayı atlatmalarına yardımcı olmak istediklerini belirterek, “Çocuklara yalnız olmadıklarını hissettirmek, böyle zor zamanlarda birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha gösterebilmek için buradayız. İlerleyen süreçte de yine bu tarz faaliyetlere devam ederek, farklı etkinliklerle çocuklarla bir araya gelmek istiyoruz.” dedi.

 

İlgili Haberler