Buldan MYO’da seminer ve teknik gezi

06.03.2017

Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksekokulu’nda Moda Tasarım ve Giyim Üretim Teknolojisi programları öğrencileri “Tekstilde Aksesuar” seminerine katılırken, Mimari Restorasyon Bölümü öğrencileri ise müze ve antik kentleri ziyaret ettiler.

Buldan Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Moda Tasarım Bölümü Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Dr. Gizem Karakan Günaydın ve Öğr. Gör. Melek Arpacı Gündoğan tarafından düzenlenen seminerde fermuar, düğme, çıt çıt, cosmolon, kanca, rivet, plastik aksesuarlar üzerine üretim yapan YKK firmasının temsilcileri Engin Ertuğrul ve Erkan Bol sunum yaptılar. Firma temsilcileri, öğrencilere moda aksesuarları ve ürünler konusunda detaylı bilgi verdiler.

Seminer hakkında açıklama yapan Öğr. Gör. Dr. Gizem Karakan Günaydın, “Okulun Moda Tasarımı ve Giyim Üretim Teknolojisi programlarındaki öğrencilere yönelik bu seminerle, konvansiyonel tekstillerde kullanılan aksesuarların yanı sıra, fonksiyonel tekstillere yönelik tekstil malzemelerinde kullanılan aksesuar örneklerinden bahsedildi. Aksesuarın tasarım ve üretimdeki önemi vurgulandı, öğrencilerin sektör bilincinin arttırılması hedeflendi” dedi. 

Seminer sonrasında firmanın ürettiği örnek aksesuarlar katılımcılara dağıtıldı.

MÜZE VE ANTİK KENTLERİ GEZDİLER

Buldan Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon Bölümü öğrencileri kültürel etkinlikler kapsamında müze ve antik kentleri ziyaret etti. Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Tuncay Özdemir ile birlikte bölüm öğrencileri ilk olarak Aydın Arkeoloji Müzesi’ne gittiler. Müzede çağdaş sergileme konusu üzerine müze görevlilerinden bilgi alan öğrenciler, daha sonra Nysa ve Tripolis antik kentlerinde yapılan restorasyon çalışmalarını yerinde görerek konusunda uzman arkeolog ve restoratörlerden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

İlgili Haberler

Son Haberler